Valitsus kiitis heaks tööhõive tegevuskava

Raimo Ülavere 24. juuli 2001, 10:40

Valitsus kiitis heaks tööhõive tegevuskava järgmiseks aastaks, kus üheks prioriteediks on ettevõtlusega tegelema hakkamise soodustamine.

Lisaks on tegevuskavas oluliste tegevustena nimetatud riskigruppide integreerimine tööturule ning tööturupoliitikas osalevate inimeste arvu suurendamine.

Tööhõive tegevuskava on kavas finantseerida peamiselt viiest erinevast allikast: riigieelarve, bilateraalsed lepingud, Phare/EL-i, erastamise ning riikliku programmi vahenditest.

Sotsiaalminister Eiki Nestor märkis, et 1990. aastate trend tööhõiveküsimustes jätkus 2000. aastal ning tööpuudus püsib ka tänavu endisel tasemel. Eelkõige on probleemiks noorte (15-24-aastaste) töötus ning pikaajalise töötuse kasv.

Selgituste kohaselt on heaks kiidetud tegevuskava prioriteediks eelkõige riskirühmade (noored ja pikaajalised töötud, puuetega inimesed) tööturule (taas)integreerimine.

Eesti kulutab tööturupoliitikale kokku 0,24% SKP-st ning neist vahenditest kulub kaks kolmandikku töötu abirahale ja kolmandik jääb tööturuteenustele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing