Lucent ja Amazon tõid nukra meeleolu

Peeter Koppel 25. juuli 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturgudele saabus eilne päev taas tumedates toonides, mida ei suutnud heledamaks muuta isegi Föderaalreservi juhi Alan Greenspani sõnavõtt senatis.

Löögi alla sattus jälle kord paljukannatanud tehnoloogiasektor ning selle süüdlaseks olid telekommunikatsiooniseadmeid tootev Lucent Technologies ning maailma juhtiv e-kaubandusega tegelev ettevõte Amazon.com. Esimene neist teenis lõppenud kvartalis oodatust rohkem kahjumit ning teatas ühtlasi 15 000?20 000 töökoha koondamisest ja üpriski kalliks kujunevast restruktureerimisest.

Oma kahjumi poolest juba legendaarne Amazon aga teatas oodatust väiksemast käibest teises kvartalis ning hoiatas, et ettevõtte ajaloo esimese tegevuskasumini jõudmine võib lähikuudel kujuneda oodatust raskemaks. Amazon summutas sellega võimaliku optimismipuhangu, mis oleks võinud tekkida sellest, et teises kvartalis oli ettevõtte kahjum oodatust väiksem. Üldiselt näivad suundumused USAs olevat ettevaatlikkusele kalduvad. Analüütikud põhjendavad turuosaliste tahtmatust aktsiaturgude suhtes konkreetset seisukohta võtta sellega, et ettevõtete edasiste majandustulemuste prognoosimine on muutunud üha raskemaks ning kuigi mõningad ettevõtted on allapoole korrigeeritud prognoosidega suutnud sammu pidada, pole tuleviku suhtes keegi erilist optimismi väljendanud. Aasta lõpp võib vähemalt tehnoloogiasektoris siiski hinnaralli vallandada, sest järgmiselt aastalt oodatakse olukorra paranemist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing