Märkmete riputamiseks sobivad soodsa hinnaga korktahvlid

Liina Vahemets 25. juuli 2001, 00:00

Erik Kull Büroomaailmast ütles, et kõige rohkem ostetakse korktahvleid. Korktahvlile saab pabereid kinnitada nii knopkade kui ka nõeltega ja tema eelis on see, et kuna korgikiht on suhteliselt paks, siis ei jää sellele torkejälgi.

Korktahvlist veelgi kvaliteetsem on korklinoleumtahvel, millesse ei jää peaaegu üldse torkejälgi, kuid kõrgema hinna tõttu ostetakse neid vähem.

Korktahvliga on sarnased linase riide ja juteriidega kaetud tahvlid, millesse saab samuti nõela või knopkaga pabereid torgata. Pabereid saab kinnitada ka liimtahvlile, mis on kaetud mittekuivava liimiga, kuid olenevalt tahvli kasutamise tihedusest ja tolmu hulgast kaob kleepuv pind paari aastaga.

Kirjutamiseks sobivad kõige paremini valged tahvlid, mida on saada nii seinale kinnitatavaid kui ka jalgadel seisvaid. Odavamad jalgadega tahvlid on mõeldud vaid suurte paberilehtede hoidmiseks ja nendele Kull markeriga kirjutada ei soovita, sest markeri värv võib pinda sööbida.

Metallalustega tahvlitele võib aga peale kirjutada, neid saab kasutada paberihoidjana ning neile saab ka magnetiga pabereid kinnitada.

Vähemalt korra kuus soovitab Kull markeritega kirjutamiseks mõeldud tahvleid puhastada spetsiaalse tahvlipuhastusvahendiga, sest pikapeale kipub ka metalltahvlile markerijälgi jääma.

Bürootarvete poest on võimalik osta ka kriiditahvleid, kuid Kulli sõnul tellivad neid vaid koolid ja söögiasutused menüüde kirjapaneku jaoks. Pigem soovitab ta siiski osta valge tahvli, sest markeriga kirjutades ei teki kriiditolmu. ?Kriiditahvlitele saab peale tellida ka ruudustiku või noodijooned, kuid eritellimuse täitmine võib aega võtta mitu kuud,? ütles Kull.

Kui tahvlitele on võimalik rohkem kulutada, siis on müügil ka tahvlikappe, mis maksavad ligi 20 000 krooni.

Vt. ka tabelit: Kõige soodsam on osta kontorisse korktahvel, kuhu kinnitatakse paberid nõeltega

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing