Turvaregister astub varga varbale

25. juuli 2001, 00:00

Teadmine, et mingi eseme õiget omanikku pole võimalik kindlaks teha, annab potentsiaalsele vargale kindluse, et varastatud ese ei torka silma ning et selle müümine ei tekita probleeme. Kui aga seadmele kanda enne kasutuselevõttu turvamärgis ning anda info selle kohta registrisse, suureneb tõenäosus varastatu leidmiseks, samuti aitavad komplekti kuuluvad ning akendele ja ustele kleebitavad hoiatuskleepsud vältida võimalikke vargusi.

Märgistamine annab ka võimaluse asutusesiseselt saada ülevaadet kasutusel olevatest seadmetest ja nende asukohast.

Turvamärgistamise korral söövitatakse märgistatavale seadmele ainulaadne ID-number ning telefoninumber. Info seadme tüübi, omaniku jm kohta kantakse registrisse ning varguse korral piisab omanikul vaid sellekohase info edastamisest registrile. Registreeritud seadme mustas nimekirjas olemist saab kontrollida interneti või infotelefoni vahendusel, registris säilitatava info põhjal saab kindlaks teha seadme esmase registreerimise hetke ning ka omanikuvahetused.

Märgistada saab enamikku plastikpinnaga seadmeid (ka plastikvärviga kaetud), millel on ruumi märgistusele, märgistatakse nii kontoritehnikat, tööriistu kui ka kodutehnikat ehk kõike, mida peate endale väärtuslikuks ning vargale ahvatlevaks.

Märgistamiseks kasutatakse spetsiaalset söövitavat värvainet, mis kantakse ?ablooni ja pintsli abil seadme plastikpinnale, vastavalt märgistatava seadme värvusele on tegu kas hele- või tumesinise värvainega.

?ablooni võib seadmelt eemaldada 30 sekundit pärast värvimist, märgistuse esmane kuivamine võtab aega 30 minutit, lõplikult kuivab värv kuue tunniga.

Pärast ?ablooni eemaldamist jääb järele jäljend, mis mõne aja jooksul sööbib seadme korpusesse ning selle eemaldamiseks tuleb plastikpinda tugevalt kahjustada.

Märgistuse teostamine on lihtne ja jõukohane igale kasutajale, selleks vajalik juhend ning töövahendid (?abloonid, värvaine, pintsel) antakse märgistuskomplektiga kaasa.

Soovi korral on suurema koguse kodu- või kontoritehnika märgistamist võimalik tellida ka teenustööna.

Turvaregistri idee on suunatud nii äri- kui ka eraklientidele ja on ennetava iseloomuga, püüdes nii seadmete märgistamisega kui ka täiendavate kleepmärgiste paigaldamisega ära hoida võimalike vargusi.

Seadmete märgistamisel on ka mitmeid kõrvalfunktsioone, näiteks liisingufirmad saavad nii endale kindlustunde, et mingil põhjusel neile tagastatavad seadmed või esemed on ikka needsamad, mis kunagi kliendile läksid.

Hetkel on registriga liitujaid juba päris palju, tuntumatest võib mainida Hansaliisingut ja Tallinna linnavalitsust. Ühtegi juhust, kus tänu registrile oleks mõni ese taas oma õige omanikuni jõudnud, pole veel olnud, kuid see pole ka eraldi eesmärk. Ometi on varastatud seadmete nimekirjas esimesed sissekanded juba olemas.

Kogu turvaregistri süsteem on jätkuvalt arendamisel, põhjalikum koduleht koos suurema hulga kasutusvõimalustega peaks valmima lähiajal.

Meie kasutame turvamärgistust selleks, et olla veendunud, et seadmed, mida meie kliendid liisingule kasutusperioodi lõppedes ja finantseerimisprobleemide tekkides tagastavad, oleksid ikka need, mis neile omal ajal anti.

Turvamärgistamist oleme me kasutanud viimased paar kuud ja siiani ei ole ühtegi n-ö positiivset turvamärgistuse kasutamise juhust veel olnud, kuid samas annab seadmete märgistamine meile kindlustunde, et hilisemaid probleeme on võimalik vältida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing