Erkki Raasuke: kinnisvaraarendusele pidurid peale!

25. juuli 2001, 13:59

Kuigi Eestis ei ole praegu kinnisvarabuumi ja sellest tulenevat ohtu majandusele, näeb Hansapanga juhatuse liige Erkki Raasuke põhjuseid muretsemiseks.


Raasukese sõnul iseloomustab eluasemeturgu eelkõige see, et palju on investeeritud lihtsalt maasse.

«Meie arvutuste järgi on arendatavat maad eluasemete jaoks ees kolme nelja aasta jagu,» ütles Raasuke hanza.net"i investorportaalis antud intervjuus, vahendab Postimees Online. «Kriitiline küsimus on see, kui kiiresti uued majaomanikud peale
tulevad ja selle maa arendajate käest ära ostavad, sest maa iseenesest midagi ei
tooda ja see paneb arendajatele päris suure stressi.»

Teise probleemina märkis Raasuke kallimate korterite müüki. Ta tõdes, et kallimate korterite müügiga, hinnaga alates 15.000 kroonist ruutmeetri kohta, on järjest rohkem ja rohkem probleeme.

«Ka nende arendajad ja müüjad peaksid pisut rohkem mures olema homse päeva pärast,» sõnas ta.

Ärikinnisvara osas on Raasukese sõnul pakkumine ja ka käimasolev arendamine praegu suur. Kui ainuüksi Tallinna kesklinnas lugeda suuremad projektid kokku, siis on kavandatud pinda 200.000 ruutmeetri eest ja see nõuab Raasukese hinnangul finantseerimist suurusjärgus kaks miljardit krooni.

Raasukese sõnul ei ole ärikinnisvara nõudlus aga praegu kuigi suur. «Kontoripinda on saada piisavalt, pigem on seal hindadele väike surve allapoole,» sõnas ta ja lisas, et pinda on ka juurde tulemas.

Ka kaubanduspinda on jooksvalt valmimas ja sellest ei ole puudust.


«Siin on küll suur tuhin arendajate ja ehitajate poolt, aga tegelikult tuleb tänases olukorras natuke pidureid peale panna ja olemasolevad pinnad peavad leidma optimaalse kasutuse,» ütles Raasuke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing