Folgifestivali öödel jääb õllemüügikeeld jõusse

Viljandi linnavalitsus ei muuda folgifestivali ajaks oma alkoholipoliitikat, kuid annab korraldajatele kontserdipaikades kauplemiseks vabad käed, kirjutab Sakala.

'Folgifestivali territooriumil kehtestavad alkoholimüügi korra organiseerijad,' ütles 'Sakalale' Viljandi abilinnapea Karl Õmblus. 'Nad peavad ise ka avaliku korra eest vastutama.'

Pärimusmuusika festivali pealik Ando Kiviberg kinnitas, et kontserdipaikades ja vabalava ümbruses müüakse ürituse ajal vaid lahjat alkoholi ning korraldajatega lepingu sõlminud kaupmehed saavad seda teha kuni festivali lõpuni.

'Veinist kangema kraamiga meie territooriumil kauplema ei hakata,' lubas Kiviberg.

Õmbluse jutu järgi otsustab linnavalitsus pärast suurüritust, kas festivali korraldajad saavad ka edaspidi samasuguste reeglite järgi alkoholimüüki organiseerida.

'Kui meie antud luba toob kaasa negatiivse tulemuse, siis muudame korda järgmisel aastal,' rääkis Õmblus. 'Kui kõik läheb hästi, saame tulevikus samamoodi jätkata.'

Mullu keelas Viljandi Linnavalitsus pärimusmuusika festivali ajaks öise alkoholimüügi, et tagada linnas avalikku korda. Käesoleva aasta algul keelas volikogu öise viina- ja õllemüügi täielikult.

Viljandi kauplused peavad ka neli päeva kestva folgifestivali ajal oma alkoholileti sulgema kell 23. Pubid ja restoranid võivad viina ja õllega kaubelda kogu lahtiolekuaja.

Hetkel kuum