Bussifirmasid huvitavad Lõuna-Viljandimaa liinid

26. juuli 2001, 09:40

Viljandi maavanema Helir-Valdor Seedri sõnul oli maakonna bussiliinide teenindamiseks kuulutatud konkursil populaarseim Lõuna-Viljandimaa liinipakett, kirjutab Sakala.

Seda ihaldab neli ettevõtet. Järgneb Vee-Viljandi pakett kolme soovijaga ning nii Põhja-Viljandimaa kui Viljandi linnalähiliinide peale tegi pakkumise üks firma.

Teenindajatest soovib aktsiaselts Viljandi ATP saada linnalähiliine ning Vee-Viljandi ja Lõuna-Viljandi paketti.

Aktsiaselts Taisto Bussid soovib Põhja-ja Lõuna-Viljandimaa liine ning osaühing Aivar Reisid Lõuna-Viljandimaa omi.

Devori Reiside AS tegi pakkumise Vee-Viljandi ja Lõuna-Viljandi paketi omandamiseks ning Tallinna osaühing Bussipartner hoiab silma peal Vee-Viljandi liinidel.

Konkursil osalenud firmadest on vähem tuntud Tallinna Bussipartner, mille omanik Urmas Roht hoidis kuus aastat enda käes suuremat osa Viljandi ATP aktsiapakist.

'Komisjon vaatab 2. augustiks läbi, kas firmade esitatud dokumendid on korras ning kontrollib, et firmadel oleks korralikud, nõutava vanusega bussid ja teenindamiseks vajalik omakapital,' rääkis maavanem.

Seedri sõnul on otsustamisel olulisem just bussiettevõtete pakutav liinikilomeeetri hind. 'Palusime pakkujatel esitatada ka õiendi hinnasoodustuste kohta, mida nad on valmis reisijatele pakkuma,' lisas ta.

'Võitjatega sõlmime lepingud nii, et nad saaksid 2002. aasta 1. jaanuarist liine teenindama hakata,' ütles maavanem. Lepingud kehtivad 2005. aasta lõpuni. Maavalitsus jaotas liinid nii, et igas grupis oleks tasuvaid liine enam-vähem võrdselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing