Koalitsioonipoliitikud ootavad rahulikult raudteemüügi tähtaega

26. juuli 2001, 09:18

Raudtee erastamisega seotud koalitsioonipoliitikud ei kiirusta nurjunuks tunnistama Eesti Raudtee erastamist firmale Baltic Rail Services (BRS) hoolimata sellest, et mitu rahastajat tehingust eemaldus, kirjutab Postimees.

?Ootame tähtaja ära, siis vaatame,? ütles peaminister Mart Laari puhkuse ajal valitsusjuhi kohuseid täitev rahandusminister Siim Kallas eile vastuseks küsimustele, mis saab tehingu nurjumise korral edasi ja kes vastutab sel juhul tühjajooksnud erastamise korraldamiseks kulunud kümnete miljonite kroonide eest.

Majandusministeeriumi pressiesindaja Ülo Veldre rääkis, et tööloleval majandusministril ja erastamisagentuuri nõukogu esimehel Mihkel Pärnojal ei leidu kuidagiviisi põhjust anda kommentaare Eesti Raudtee erastamisprotsessi viimaste arengute kohta, nagu pankade eemaldumine Baltic Rail Servisesist (BRS).

?Tähtaeg on selline, enne seda ei saa erastamisagentuuri nõukogu mingisuguseid käike teha ja enne seda ei ole ju tegelikult midagi kommenteerida,? selgitas Veldre.

Erastamisagentuuri nõukogu järgmine istung tuleb Mõõdukate erakonda kuuluva minister Pärnoja juhtimisel tõenäoliselt 15. augustil.

Eesti Raudtee nõukogu esimees, Mõõdukate peasekretär Tõnu Kõiv ütles, et BRSi rahas- tamisprobleemid ei varjutanud eilset nõukogu koosolekut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing