Väimela tervisetempel sai valmis

26. juuli 2001, 09:39

Pidulike sõnavõttude saatel kuulutati eile avatuks Väimela Tervisekeskus, mille uuendamine kestis kolm aastat ning maksis kokku üheksa miljonit krooni, kirjutab Võrumaa Teataja.

Avatseremooniat austas kohalviibimisega riigikogu esimees Toomas Savi.

?Täna peaks pidupäev olema tervel Suur-Võrumaal, nagu me teda mäletame,? ütles oma sõnavõtus maavanem Mait Klaassen. Tervisekeskuse mõjuala on tema sõnul hoopis laiem, kui Väimela, Võru linn ja maakond. Klaassen avaldas heameelt, et nüüd on Võrumaal nii moodne tervisekeskus kui ka taastusravikeskus.

Kaasaegne tervisekeskus pole pelgalt uuendatud ujula, vaid seal on inimestel võimalik tegelda aeroobikaga, treenida jõusaalis, kasutada kahte peresauna. Lisaks suurele basseinile on rajatud eraldi bassein lastele.

Ehituse maksumus ulatub üheksa miljoni kroonini, millest kolm miljonit moodustab vallaeelarve oma raha. Abivallavanem Georg Ruuda sõnul kulus ujulast tervisekeskuse tegemiseks aega kolm eelarveaastat.

Kuna suurem osa rahast tuli väljaspoolt valda, ei tohiks piletihinnad oluliselt kallineda, ütles Ruuda. Praegu hinnatõusu kavandatud pole, see võib juhtuda üksnes siis kui tõusevad üldised kommunaalkulud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing