Viljandi Turu kaubamaja ei tohi toiduga kaubelda

26. juuli 2001, 09:41

Viljandi linnavalitsus ei luba Turu kaubamajas enam toidukaupa müüa, sest pood ei täida kiiresti riknevate kaupade hoiutingimusi, kirjutab Sakala.

Kohaliku tervisekaitsetalituse inspektorid trahvisid Turu kaubamaja omanikku, osaühingut Lavo Kaubandus mitu korda, kuid tervisekaitsjate sõnul ei parandanud kauplus oma hoiutingimusi.

'Meile oli see esimene kord, kui olime sunnitud kauplusele antud tunnustamisloa tühistama,' ütles Viljandimaa tervisekaitsetalituse vaneminspektor Malle Karrist. 'Käisime vähemalt kolm korda kontrollimas ja paranemise asemel läks asi hoopis hullemaks.'

Tervisekaitsetalitus tühistas kaubamajale antud tunnustuse ja tegi linnavalitsusele ettepaneku võtta kaupluselt tegevusluba ära.

Linnavalitsus luba täielikult ei tühistanud, vaid nõudis, et kaubamaja katkestaks toidukaupadega kauplemise seniks, kuni tervisekaitse inspektorid uuesti vajaliku tunnustuse annavad.

Lavo Kaubanduse omaniku Raivo Riisa jutu järgi on tema pood kiiresti rikneva toidukraami praegu lettidelt ära korjanud. Lähemas tulevikus kavatseb firma hoiutingimused vajalikule tasemele viia.

'Kindlasti teeme asjad korda, kas või turu kiuste,' ütles Riisa.

Lavo Kaubandusele kuulub Viljandis ka Eliise kaubamaja ning paar nädalat tagasi alustas firma uue kaubanduskeskuse rajamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing