Voitka-filmi tegijad otsivad oma loomingule raha

26. juuli 2001, 09:20

Allfilmi produtsent Artur Talvik ei osanud öelda, kas vanglast ennetähtaegselt vabanenud Ülo Voitka leiab metsas redutanud vendadest vändatava filmi juures tööd, kirjutab SL Õhtuleht.

?See on veel nii kauge maa, aga stsenaariumi kirjutamisel kasutatakse kindlasti tema abi.?

Kui Ülo Voitka läinud reede hommikul Pärnu vanglast välja astus, jäädvustasid Allfilmi mehed 14 aastat metsas redutanud Ülo esimesed vabaduses tehtud sammud tulevase filmi tarbeks.

?Pärast vanglat pole ma tänu sellele filmile töötu ja taskud pole ka rahast tühjad. Kui palju mul raha on, ma täpselt ei tea, aga no mõneks ajaks äraelamiseks peaks jätkuma. Ja kui kogu raha kätte saan, siis ostan endale korraliku maja.?

Allfilmi produtsendi ja juhataja Artur Talviku sõnul on Ülo Voitka töö filmi nõustajana esialgu veel lahtine. 'Mingit lepingut praegusel hetkel sõlmitud ei ole, aga sinna on aega ka. Praegu on tõenäoline, et Ülo hakkab nõustama stsenariste, keda on üsna mitu.?

Film ?Metsavennad? valmib mitme riigi firmade koostöös, peatootja on soomlaste Kinofinlandia Oy ning re?issöör Pekka Lehto.

Eesti partner on Allfilm, kõneldud on ka Inglise firma Aurora Films kaasamisest. ?Kaastootjate ring on alles lahtine, sest meil ei ole veel täit finantseerimist,? ütleb Talvik. ?Praegu on asi raha taga, nagu ikka mängufilmide puhul. Põhimõttelise filmi toetamise nõusoleku on andnud ka Eesti riik, kuid ta esitab lisatingimusi, mida filmitegijad peavad täitma.?

Talviku sõnul on tõenäoline alustada filmimist veebruaris ning ettevalmistustööd läheksid lahti novembri lõpust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing