Modernne klassika?

Lauri Jürisoo 27. juuli 2001, 00:00

Romantiliste komöödiate autorid tunduvad viimasel ajal olevat hirmunud ja segaduses nagu vasikas enne uuest aiaväravast läbikappamist. Kuidas teha lembeloo ja koomuski segu, mis inimesi ligi meelitaks?

Enamik ei julge katsetada midagi originaalset nagu minu lemmikre?issööride hulka kuuluv Kevin Smith filmiga ?Chasing Amy? (1997). Levinud lahendus on vändata midagi, mis aastate jooksul juba kümneid või sadu kordi nähtud, kuid peaosas olevate staaride tõttu huvitav tundub. Muide, tavaliselt ei maksa uskuda lisamärkusi, et teose eripäraks on meeldiv vanamoelisus või tänapäevasus. Tulemus on enam või vähem üks, ent modernse lembefilmi puhul lisatakse tegevustikku näpuotsaga arvuteid (?Sulle on sõnum?) või siis töötavad tegelased pealtnäha glamuursel elualal.

?Igaühele oma? on tüüpiline nn modernne romantiline komöödia. Armukolmnurga moodustavad Jane (Judd), Ray (Kinnear) ja Eddie (Jackman), kelle erialaks teletöö ? igati cool ning soositud amet noorte silmis. Ray tundub ideaalne mees, õrn ja hooliv. Eddie eelistab seevastu lühisuhteid, uskudes jääva armastuse asemel inimese ürgset instinkti elu jooksul võimalikult paljudega paarituda. Arvake, kellega Jane oma tegeliku õnne leiab?

?Igaühele oma? ei paku kübetki uudsust, kuid seda me ju ei oodanudki. Filmi trump on kolmik Jackman-Kinnear-Judd, kõik armsad ja värsked. Nad toovad korralike näitlejatena üheplaanilistesse karakteritesse küllalt sära, kui mitte sügavust, et asja vähemalt üks-kaks korda nautida. Tulemuseks järjekordne modernne klassik, nagu seda kahtlemata videolevisse jõudes reklaamima hakatakse.

Film põhineb Laura Zigmani romaanil ?Animal Husbandry?. Nagu igas teiseski romantilises komöödias üritatakse naljaga pooleks uurida, mis loomad need mehed ikkagi on. Kahjuks jääb see liin korralikult arendamata, mistõttu jääb ammutuntud naiste loosung ?Kõik mehed on sead!? endiselt kehtima.

?Igaühele oma?
Someone Like You, USA 2001
R: Tony Goldwyn. O: Ashley Judd, Hugh Jackman, Greg Kinnear, Marisa Tomei, Ellen Barkin jt.
alates 20.07.
Kinos Coca-Cola Plaza (MPDE)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing