Suvilale kardinatega uus nägu

Edith Kiilmaa 27. juuli 2001, 00:00

Suvilaomanik Merla Karks riputas akna ette tüki kalavõrku, sest oli pleekinud ja igal aastal vahetamist nõudvatest sitskardinatest tüdinud. ?Võrkkardinad sobisid hästi, sest suvilas on ka muidu pisut mereline õhkkond ? vana tormilatern ja muu taoline kraam. Kalavõrk vedeles katusealuses ja kunagi oli sellest tehtud kanaaia värav,? meenutab ta omapärase kardina saamist.

Kui kodus ega pööningul midagi sobivat ei leidu, võib teha retke second hand kauplustesse, kust kõigest 10 krooniga kenad aknakatted võib leida.

Kel pole aega ega tahtmist poodides käia, aga kes armastab käelist tegevust, saab kardinate valmistamisega ka ise hakkama. Seejuures pole tarvis isegi õmblusmasinat.

Viive Härmas sai suvila jaoks huvitavate makrameekardinate idee mitmest rullist vanasti heinapaki sõlmimiseks kasutatud nöörist, mis kuuris seisid. Enda sõnul kulus tal pisut aega aastaid tagasi omandatud oskuse meeldetuletamiseks, aga tulemus on vaeva väärt.

Ökostiili pooldajad võivad oma elamise looduslähedasemaks muuta näiteks puuritvadest tehtud ruloo abil. Umbes hernekepi-jämedused ridvad tuleb koorida ja kuivatada, lõigata otstest ühepikkuseks ning sõlmida nööriga kokku. Tulemuseks on põneva välimusega kardin, mis varjab akent võõra silma eest ja mille ritvade ebasümmeetrilistest kõverustest ning oksakohtadest valgus sisse piilub.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing