Põhjamaade börsid rühivad üles

Peeter Koppel 27. juuli 2001, 12:59

Eile kauplemisepäeva lõpupoole USAs toimunud tehnoloogiaaktsiate hinnaralli lõi sobiva fooni ka Põhjamaade börsidele, et nood võiksid hakata tõususuunas liikuma.

Helsingi börsil olid tõusu eesotsas börsi juhtaktsiad Nokia ja Sonera. Lisaks sellele aitasid tõusule kaasa veel ka metsandussektori ettevõtted, mis läbisid mõningast positiivset korrektsiooni pärast seda kui sektori ettevõtete aktsiad eile pärast Stora Enso nigelaid kvartalitulemusi langusse läksid.

Reutersi vahendatud maaklerite hinnangul on tegemist siiski tõusuga, millest ei saa pikemaajalisi järeldusi teha ning mingil hetkel peaks hakkama negatiivset mõju avaldama JDS Uniphase 50,6 mld suurune finantsaasta kahjum.

Helsingi börsi üldindeks HEX oli kella 12.52 seisuga tugevnenud 4,45 protsenti ning liikus 7653,66 punktil

Sonera aktsia liikus kell 12.52 6,41 protsenti kõrgemal 6,97 eurol jätkates seega positiivset reaktsiooni eile teatatud osaluse müügile Ungari mobiilsideoperaatoris Paneon. Esmaspäeval avaldatud majandustulemuste eel oli aktsia hind lihtsalt niivõrd alla müüdud, et praegu näevad spekulandid aktsias soodsat teenimisvõimalust

Kell 12.52 oli Nokia aktsia tugevnenud 5,85 protsenti ja liikus Helsingis 23,88 euro tasemel.

Stockholmi börsi OMX-indeks oli kella 12.52 seisuga kerkinud 2,27 protsendiga plussi ning liikunud 830,08 punktile. Sarnaselt Helsingi börsile oli peamine tähelepanu pööratud telekommunikatsioonisektori ettevõtete aktsiatele.

Ericssoni aktsia oli samaks ajaks liikunud 6,54 protsendiga plusspoolele ning maksis 50,50 Rootsi krooni. Maaklerid ei näe aga hinnatõusu taga muud kui lihtsalt kergendust sellele, et ettevõtte aktsia on viimastel nädalatel olnud tugeva surve all. Siiski peetakse positiivseks seda, et Ericssoni

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing