Telekomi aktsia langus jätkub

Peeter Koppel 30. juuli 2001, 00:00

Eesti Telekomi aktsia langus jätkus ka reedel, mil aktsia kaotas 0,4%. Aktsia sulgus 62,75 kroonil, mis on aktsia uus kõigi aegade madalaim sulgumistase. Päevasiseselt tehti tehing ka 62,50 kroonilt. Aktsia käibeks kujunes 5,3 mln krooni, mis aga ei andnud veel suurima käibega aktsia tiitlit.

Reedel oli 6 mln krooniga enimkaubeldud Hansapanga aktsia, mis tõusis 0,16% 154,75 kroonini.

Harju Elektri tulemused tõotavad seni veel avaldamata majandustulemustest tulla analüütikute ootustele enim alla jäävad. Nii Harju Elektri müügitulemused kui ka tarbijate olukord halvenenud.

Lisaks on Harju Elekter laenanud Soome firma PKC Group aktsiate tagatisel Nordea pangast tegevuse laiendamiseks raha. PKC Groupi aktsia on 2000. aasta alguse 27 euro tasemelt langenud 6,50 euro tasemele. PKC Groupil võib sel aastal kujuneda keeruliseks maksta sama suurt dividendi kui eelmise aasta eest (0,40 eurot).

Kui Harju Elekter tuli börsile, sidusid Eesti analüütikud Harju Elektri ettevõtte väärtuse PKC Groupi osaluse väärtusega, pidades Harju Elektrit alahinnatuks. Ühispank on viimati hinnanud Harju Elektri õigustatud hinnaks 45 krooni, Hansapank 48 krooni. Need hinnasihid tunduvad olevat põhjendamatult kõrged.

Majandustulemuste avaldamise järel saab näha, kuidas Harju Elektril on läinud.

Harju Elekter on Eesti Telekomi kõrval Eesti aktsiatest üks enim väliskeskkonna poolt mõjutatud aktsia. Kui Eesti Telekomi mõjutab välisinvestorite suhtumine telekommunikatsiooniaktsiatesse, siis Harju Elektrit mõjutavad Põhjamaad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing