USA aktsiaturud pühkisid tõusulootustest suu puhtaks

Ühendriikide aktsiaturud olid eile sunnitud tõusulootustest suu puhtaks pühkima ning peamised indeksid lõpetasid sihitus ja väheaktiivses kauplemises miinuses.

Reutersi vahendatud analüütikute hinnangul on ettevaatlik suhtumine USA aktsiaturgu igati õigustatud ning seda vähemalt seni kui ilmnevad esimesed tõelised märgid olukorra paranemisest.

Eilse pessimistliku alatooni põhjuseks maailma olulisimatel aktsiaturgudel olidki just pessimistlikud analüütikud ja investeerimispangad. Esiteks kärpisid paljudel ettevõtetel kasumiprognoose ning indeksite oodatavaid väärtusi sellised tegijad nagu UBS Warburg ja Credit Suisse First Boston.

Teiseks mitte just kõige optimistlikuma meeleolu levitajaks oli J.P. Morgani peastrateeg Doug Cilgott, kes alandas Standad Poor?s 500 indeksi sihti käesoleva aasta lõpuks tasemele 1100 punkti seniselt 1200 punktilt. See on aga 8,6 protsenti praegusest tasemest madalam. Cilgotti sammu peetakse oluliseks just sellepärast, et tegemist on isikuga, kes ühena vähestest ennustas ette eelmise aasta suurlangust.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> lõpetas eile kokkuvõttes 0,55 protsendiga miinuses 2017,84 punkti tasemel.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus 0,14 protsenti madalamal 10 401,72 punkti tasemel.

Hetkel kuum