Maapoliitikud ostavad SAPARDi toel traktoreid

01. august 2001, 08:58

Kolm riigikogu maapoliitikut tahavad Euroopa Liidu toetusprogrammi SAPARD abil osta traktoreid või farmiseadmeid, aga kõik need opositsiooni kuuluvad mehed peavad taotluste esitamist ülimalt keerukaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Viisin üle miljoni krooni maksva traktor-adra liisimiseks taotluse eile sisse,? ütles riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni liige Tiit Tammsaar. ?Meie firma OÜ Kaiu LT oli Raplamaal kolmas taotluse esitaja,? lisas sea- ja lehmakasvatajast maapoliitik.

AS Ruixi Mõis, milles riigikogu Keskfraktsiooni liige Urmas Laht on kolmandiku osanik, plaanib SAPARDi toel osta kas kuni miljon krooni maksva traktori või kuni 400 000kroonised ventilatsiooniseadmed seafarmile.

Eesti ühe suurema põllumajandustootja OÜ Estonia riigikogu liikmest üks omanik Jaanus Marrandi kinnitas, et taotleb kindlasti oma firmale toetust. ?Igal aastal peab suutma investeerida, muidu kaotad konkurentsis,? rääkis keskerakondlane Marrandi.

Kõik maapoliitikud ütlesid, et soovitavad maainimestel igal juhul SAPARD-i peale mõelda. Marrandi tõdes, et see on kasulik eelkõige suurtootjaile ning koalitsioonierakondade põhivalijad maal ? väiketalunikud ? jäävad sellest ilma.

Mõõdukatest Võrumaa Rõuge valla talumehe Rainis Ruusamäe sõnul on enamiku jaoks kõige keerulisem kaasfinantseerimine, sest suur osa traktori hinnast tuleb ikkagi endal maksta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing