Ministeerium on vastu palgiekspordi piiramisele

Inno Tähismaa 02. august 2001, 09:24

Keskkonnaministeerium on vastu saetöösturite soovile raskendada töötlemata puidu väljavedu, kuna see läheks vastuollu Eesti liberaalse majanduspoliitikaga, kirjutab Võrumaa Teataja.

Stabiilsuse saavutamiseks puiduturul soovitab ministeerium erametsaomanikel koonduda, et tekiks võimalus pikaajaliste tarnelepingute sõlmimiseks.

?Kangesti kummaline ettepanek, sest see läheb vastuollu meie majanduses kehtivate põhi- mõtete ja WTO vaimuga,? ütles keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Urmas Glase.

ASi Toftan tegevjuht Tiit Kolk teatas, et riik peaks takistama ümarpuidu väljavedu Eestist, kuna see on riigile majanduslikult kahjulik. Kolgi kinnitusel on Eesti saetööstused võimelised töötlema kogu lõigatava metsa ning eksportima töödeldud puitu tulusamalt, kui seda on tooraine müügist saadav kasu.

Töödeldud materjal on võrreldes toorainega kaks ja pool korda kallim, ütles Kolk. Lisaks suuremale rahale, mis seeläbi riiki voolab, on saetööstused olulised tööpuuduse vähendajad maal.

Eesti ei peaks Kolgi sõnul kehtestama eksporditolli, kuid muutma bürokraatiat kasutades toorme väljaveo keeruliseks ja kulukaks. ?Oleme toorme müügiperioodist välja kasvanud,? kinnitas Kolk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing