PM: erastamispoliitika sai ootamatu tagasilöögi

02. august 2001, 09:13

Valitsuse hambutu erastamispoliitika sai ootamatu tagasilöögi Edelaraudtee erastamisel, kus olulise ettevõtte omandas strateegilise investori asemel seni varjus püsinud kahtlase taustaga investor, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Sellesarnase skeemi kasutamine on ülimalt tõenäoline ka teise raudteefirma erastamisel, mis on vindunud juba kuid.

Edelaraudtee erastamine sarnaneb üllatavalt palju oma kunagise emaettevõtte Eesti Raudtee erastamisega. Mõlema ettevõtte erastamine lõppes eelmise aasta lõpus ja kumbki tollal väljakuulutatud erastaja polegi lõpuks ettevõtte tõeline omanik.

Edelaraudteega sarnast tulevikku võib prognoosida ka rahanappuses vaevlevale Eesti Raudtee erastajale Baltic Rail Service?ile, kes võib suvalisele rahapakkujale loovutada ka kontrolli ettevõtte üle.

Asjaolu, et strateegiliselt olulise ettevõtte suuromanik vahetub riigi soovist sõltumata ja kontrollimatult kohe pärast erastamist, näitab, et erastamises on ikka väga suured mõrad sees. Selle eestvedajad Toivo Jürgenson, Mihkel Pärnoja ja Väino Sarnet võivad vaid ebamaistelt jõududelt tuge loota, et näiteks kardetud Vene riigi kontrollitavad firmad ei saaks kontrolli Eesti Raudtee üle, et see siis Eestile õpetuseks-karistuseks vaikselt välja suretada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing