Valgamaa mahetootjad jäid kemikaalidega vahele

02. august 2001, 09:54

Taimetoodangu Inspektsioon (TTI) võttis kahelt Valgamaa talunikult maheettevõtte tunnustatuse, mistõttu kaob neil võimalus taotleda mahepõllumajandustoetust, kirjutab Maaleht.

TTI järelevalve osakonna juhataja Jüri Laansalu ütles, et Helme valla Paatsi ja Jänese talu põldudelt võetud taimedel leiti taimekaitsevahendi MCPA jääke. ?Mahepõllumajandusega tegelevatel ettevõtetel on herbitsiidide kasutamine keelatud,? kinnitas Laansalu.

?Maheviljeluse jaoks on seadus ja suur hulk ametnikke, kes pole paika pandud mitte kontrollimiseks ja nõustamiseks, vaid Eesti põllumajanduse väljasuretamiseks,? ütles Paatsi talu peremees Rein Veski, keda inspektorid olid kahtlustanud keemilise umbrohutõrjevahendi kasutamises oma põllul.

TTI Valga büroo peainspektor Arno Rebane ütles, et märkas Paatsi talu põllul traktorijälgi ning otsustas võtta põllult kontrollproovid.

Taimse Materjali Kontrolli Keskuse jääkide ja saasteainete laboratooriumis tehtud analüüsid tõendasid taimedes MCPA sisaldust 48,7 mg/kg kohta.

Rein Veski ei kahtle laboratooriumi tulemustes, kuid ei oska öelda, kuidas MCPA tema põllule sattus.

Koorkülas Jänese talu põlde kontrollinud inspektor Rebane avastas, et 12ha hernepõllul oli tehtud keemilist umbrohutõrjet.

Jänese talu maadel teist aastat mahepõllumajandusliku tootmisega tegelev Vello Johanson otsustas oma hernepõldu pritsida pärast seda, kui 6. juuli äikesevihm oli hernetaimed maha peksnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing