Ülo Toomsalu • 2. august 2001 kell 7:11

Keskerakond kõhkleb Paltsi kangutamisel

Tallinna volikogu keskfraktsioonil puudub seisukoht, kas nende parteilehe paljastavad materjalid Tallinna linnapea Tõnis Paltsi (Isamaaliit) majaerastamise tehingu kohta annavad põhjust linnajuhi umbusaldamiseks, kirjutab Postimees.

?Ma olen praegu Võrumaal ja pole seda lugenud,? vältis volikogu keskfraktsiooni esimees Toivo Tootsen eile hinnangu andmist Paltsi firma Levicomi 1995. aastal korraldatud majaerastamisele.

?See vajab analüüsimist, aga ma ei tunne asja,? nentis ka volikogu keskfraktsiooni liige, erakonna presidendikandidaat Peeter Kreitzberg. ?Ostsin küll selle ajalehe, aga mul on praegu palju huvitavamat teha kui lugeda,? sõnas mees, kes eile tõmbas veest välja seitsmekilose lõhe.

Soovi korral saab Keskerakond Paltsi vastu umbusaldusavalduse menetlusse anda juba järgmisel nädalal - 9. augustil, kui toimub linnavolikogu esimene korraline istung pärast suvepuhkust. Tootseni juhitav keskfraktsioon peab esimese koosoleku enne istungit.

Veel tänavu maikuus kutsus Keskerakonna esimees Edgar Savisaar Paltsi ?heaks majandusmeheks, kes on suutnud oma firma järjele aidata? ning kes on oma vaadetelt lähedane Keskerakonnale.

Eile nimetas Keskerakonna ajaleht Kesknädal isamaaliitlasest linnapead valetajaks ning tema ärilise nahaalsuse tippsaavutuseks maja Kiriku põik 4. AS Levicomi juht Palts korraldas 1995. aasta suvel selle maja üheksa korteri üürile andmise tööandja eluruumidena ning hiljem korterite erastamise EVPde eest.

Hetkel kuum