Lihtne digikaamera Toshibalt

Indrek Kald 03. august 2001, 00:00

Toshiba PDR-M65 digikaamera resolutsioon on üle 3,3 miljoni megapikseli. Uuel Toshibal on klassikaline optiline pildiotsija, kuid pilte saab teha ka objekte läbi vedelkristallekraani vaadates. LCD-ekraani suurus on 1,8 tolli (4,6 cm) ning selle teravus on 72 000 pikselit. Vedelkristallekraani saab pildistamise ajaks välja lülitada.

Digipildi resolutsioon ulatub 2048×1536 punktini tolli kohta (dpi), väiksem formaat on 1048×768 dpi. Pildifaili formaat on .jpeg. Toshiba standardmahtuvusega mälukaardile mahub sõltuvalt pildi kvaliteedist ja resolutsioonist 7 kuni 81 fotot. Standardvarustusse kuuluvat 8 MB suurust mälukaarti on aga võimalik laiendada kuni 128 MBni, mis tõstab piltide arvu mitmekordseks.

Kaamera eeliseks on võimalus pilti juba aparaadis töödelda, muutes seda vajadusel heledamaks või tumedamaks. Uuel Toshibal on ka taimer ja saripildistuse võimalus.

Samuti saab kiita nn pildisuurendaja ? kui kuvada valmis foto kaamera vedelkristallekraanile, siis saab eraldi välja suurendada kõiki selle pildi osi. Lisaks kuvatakse LCD-ekraanile foto piirjooned ja näidatakse, millist osa pildist parajasti suurendatakse. See aitab paremini otsustada, kas pilt õnnestus või tuleb teha uus.

Piltide kustutamiseks tuleb need kuvada samale kaamera tagakülje ekraanile. Digifotosid võib prügikasti saata nii ükshaaval kui kõiki korraga kustutades. Viimasel juhul tuleb prügikasti kujutisega nuppu esmalt pikemalt muljuda.

Kaameral on USB-ühilduvus, samuti sisaldab ta PAL ja NTSC videoväljundit. Digikaamera vooluallikaks on neli pisikest AA-tüüpi patareid või lisaseadmena ostetav spetsiaalne laetav aku.

Aparaadil on kolmekordne optiline ja kahekordne digitaalne suurenduslääts (nn zoom). Lisaks on uuel kaameral automaatne valgustatuse kontroll.

Uue mudeli puuduseks võib lugeda suhteliselt suurt energiakulu, eriti kiiresti tühjenevad patareid ekraani kasutamise korral piltide tegemisel. Seega on soovitav pildistada vaid läbi optilise pildiotsija.

Komplekti kuuluvad eestikeelne kasutusjuhend, mälukaart, käerihm, CD-ROM, AV- ja USB-kaabel, patareid. Eraldi tuleb osta vooluadapter ning pehme kott.

Tootjad ei soovita hoida kaamerat niiskes, suitsuses ja tolmuses kohas. Suvel võib probleemiks osutuda ka kaamera jätmine autosalongi päikese kätte, sest aparaat ei kannata kiireid temperatuurikõikumisi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing