Saku Õlletehas jagab infot tendentslikult

Kaja Koovit 03. august 2001, 00:00

Saku teatas kolmapäeval pärast börsi sulgemist pressile, et juulikuu müük oli ettevõtte jaoks rekordiline, kasvades võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 53 protsenti ning avaldas ka esimese poolaasta turuosad ning müügimahu. Esimesel poolaastal oli Saku jookide müügimaht kokku 25,9 miljonit liitrit, mis kodumaise õlle turul tagas ettevõtte teatel 50protsendilise turuosa. Mineraalvee turul oli Saku aasta esimese kuue kuu kokkuvõttes hinnanguliselt 15protsendiline turuosa.

Börsisüsteemis ei ole Saku seni avaldanud ei poolaasta ega juulikuu tulemusi, kuigi börsireglemendi kohaselt tuleb teated, mis võivad mõjutada aktsia hinda, avaldada kõigepealt börsisüsteemi kaudu.

?Selline käitumine ei olnud börsiettevõttelt kõige korrektsem ja näib, et Saku puhul on see kujunemas poliitikaks, et infot jagatakse tendentslikult vastavalt sellele, kuidas ettevõttele on kasulik, ning seda tehakse väljaspool börsisüsteemi,? ütles Ühispanga turuanalüüsi divisjoni direktor Sven Kunsing. Ta lisas, et on positiivne, kui börsiettevõte jagab enda tegemiste kohta võimalikult palju informatsiooni, kuid lisainfot teistele allikatele peaks jagama alles pärast teadete avaldamist börsisüsteemi kaudu.

Analüütikute sõnul avaldab Saku viimasel ajal informatsiooni vastavalt sellele, kuidas ettevõtte jaoks kasulikum on.

Saku Õlletehase teabe- ja suhtekorraldusjuhi Urmas Paili sõnul ei ole ettevõte börsireglementi rikkunud ja hinda mõjutavat infot avaldanud. ?Maailmas on kirjutatud mitmeid raamatuid selle kohta, mis on hinnatundlik informatsioon,? lausus ta.

?Me hindame, kas Saku puhul on tegemist võimaliku börsireglemendi rikkumisega,? ütles Tallinna väärtpaberibörsi juhatuse esimees Gert Tiivas.

Pail lisas, et müügiinfo avaldati vastukaaluks konkurentide müügitulemuste kommentaaridele.

Esimese poolaasta majandustulemused avaldab Saku Paili sõnul järgmise nädala esimesel poolel.

Analüütikute hinnangul ei sunni Saku avaldatud müügiinformatsioon ettevõtte prognoose ümber tegema ja aktsiasse senisest positiivsemalt suhtuma.

Sven Kunsing märkis, et Saku Õlletehase aktsia sobib pikaajalisele investorile dividenditootlikuks aktsiaks, kuid sellist võimalust pakuvad ka teiste atraktiivsemalt hinnatud ettevõtete aktsiad, nagu kas või Eesti Telekom.

Trigon Marketsi peaanalüütik Toomas Reisenbuk lausus, et kuigi Sakule oli juulikuu suurepärane, näitavad senised indikatsioonid, et Eesti õlleturg langeb. ?Tänavu suudab Saku oma müüginumbreid ja turuosa hoida, sest A.Le Coqil ei ole tootmise suurendamiseks võimsust. Edaspidi konkurentsisurve aga suureneb, mistõttu me juulikuu müügitulemustest mingisse eufooriasse küll ei satu,? rääkis Reisenbuk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing