Edelaraudtee ähvardab endisi juhte kohtuga

03. august 2001, 09:14

Edelaraudtee juhtkond on luubi alla võtnud erastamise-eelse juhtkonna tegevuse ega välista ka kohtutee jalge alla võtmise võimalust, kuna peab mitut varasematel aastatel tehtud otsust ettevõttele kahjulikuks, kirjutab Postimees.

Juuli viimastel päevadel lõplikult erastatud Edelaraudtee ühe omaniku ning juhatuse esimehe Henn Ruubeli sõnul ilmnes kevadel läbi viidud auditeerimise käigus mitmeid küsitavusi riigi poolt ametisse määratud endise juhatuse esimehe Jüri Kuusiku meeskonna langetatud otsustes, mis tihti ei olnud firmale kõige kasulikumad.

Eelmise juhtkonna otsused on Edelaraudteele toonud kaasa mitmeid pikaajalisi kohustusi, mille tingimused ei ole firmale sugugi soodsad.

?Juba praeguseks on selge, et mitmeid pikaajaliste lepingute raames sisse ostetud teenuseid saab tegelikult tunduvalt odavamalt osta. Seetõttu oleme osa lepinguid juba ka katkestanud,? rääkis Ruubel.

Suurimaks reaalse raha kaotuseks peab Ruubel ettevõtte eelmise aasta ligi 20 miljoni kroonist kahjumit, mille põhjustas eelarvest mittekinnipidamine.

Tuulde visatud rahaks nimetab Ruubel ka nn Läti projekti praeguseks investeeritud kolme ja poolt miljonit krooni. Edelaraudtee eelmine juhtkond otsustas mõne aja eest raudteed arendada ka Lätis, et seeläbi luua Tallinna ja Riia vahel täiendav rongikoridor ja seal kaubavedusid alustada.

Eelmisele juhtkonnale heidetakse ette ka arusaamatuid samme - näiteks Eesti Raudteele kuuluvate jaamahoonete remontimist ja kinnisvara üliodavalt rentimist.

Kui firma auditeerimisest ilmneb, et endised juhid on sihilikult halbade lepingutega ettevõttele kahju teinud, ei välista Ruubel ka kellegi kohtusse kaebamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing