Geeniproovide võtmine lükkub uude aastasse

03. august 2001, 09:15

Kümne tuhande inimese geeniandmete kogumine ei alga sel sügisel, vaid on asjaajamise keerukuse ja rahastajate leidmise raskuse tõttu edasi lükkunud vähemalt uue aasta veebruarini, kirjutab Postimees.

Veel kevadel olid Eesti Geenivaramu juhid optimistlikud, lubades pilootprojekti käivitamist ?mõne kuu jooksul?.

Nüüd tunnistas geenivaramu tegevjuht Krista Kruuv, et esialgu starditärminiks valitud novembrist on loobutud ning järgmise tähtajana on paika pandud 2002. aasta veebruar.

?Võiksime alustada ka enne veebruari, kuid jõulude ajal või vahetult uue aasta alguses poleks see otstarbekas,? märkis Kruuv. ?Suuremad rahad on võimalik kaasata alles novembriks ning ka kogu tegevust koordineerima hakkava unikaalse, kõigi osapoolte õigusi kaitsva lepingute süsteemi väljatöötamine võtab aega.?

Geenivaramu nõukogu liige Andres Metspalu nentis samuti, et investoreid pole siiani õnnestunud leida, ehkki ettevalmistused käivad ning huvilisi on jätkuvalt orbiidil. Igal juhul pole veel olemas ühtegi lepingut ega isegi lepingukandidaati.

?Olin pisut naiivne, arvates, et raha on lihtne saada,? nentis Metspalu. ?Projektile, kus veel rööpaid maas pole ja n-ö metsa peal ei kasva, on raha raske leida.?

Metspalu loodab võimalike rahastajatega kohtuda ka septembris Tartus peetaval rahvusvahelisel geenikonverentsil.

Kuid isegi pärast lepingu allakirjutamist geenivaramu, aktsiaseltsi E-Geen ning välisinvestori vahel kulub veel 6-8 nädalat ajani, mil raha reaalselt arvele laekub. Seni aga ei saa välja kuulutada riigihankekonkursse.

Riigihankekonkursside abil on kavas rajada enam-vähem kogu geenivaramu materiaalne baas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing