Kuivades metsades võib tulla seenenappus

03. august 2001, 09:17

Kui nüüd korralikult vihma ei tule, siis mükoloog Kuulo Kalamehe hinnangul augustis seeni märkimisväärselt ei kasva, kirjutab Tartu Postimees.

Erakordselt kuum ilm on mõjunud Tartu ümbruse metsades seeneniidistikule halvasti. ?Niiskust oleks vaja,? ütles Kalamees.

Kümmekond kukeseenemüüjat, kes pakkusid Tartu turul oma kaupa kilohinnaga 40-60 krooni, olid seened korjanud Peipsi lähedalt Alatskivi kandi ja Värska ümbruse metsadest.

?Kui vihma on vähe, siis on ka seeni vähe,? kinnitas kukeseente ja mustikatega turule tulnud Indrek Kevväi mükoloog Kalamehe ennustust.

Peipsi lähedalt Sõõru metsadest pärit kukeseeni ja mustikaid pakkunud Annika Päri ütles, et kaup läheb hästi. ?Lõunaks on tavaliselt kõik ära müüdud,? ütles ta.

Et vihmad on Eesti maakondi tänavu erinevalt kastnud, pole Kalamehel ja ka tema kolleegil Ain Raitviirul täpseid andmeid selle kohta, milline piirkond kujuneb viljakaimaks.

?Hoovihmad mõjuvad seente arengule positiivselt. Seetõttu võibki rikkaimat saaki loota just kõige rohkem niiskust saanud rajoonidest,? on Raitviir öelnud uudisteagentuurile ETA.

Eesti Põllumajandusülikooli metsauurimisinstituudi metsabioloogia osakonna vanemteadur Taimi Paal märkis, et tänavune ilm mõjus hästi metsmaasikatele ja varajastele kukeseentele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing