Lauaga Viljandi järve äärde

03. august 2001, 09:50

Viljandi linnavalitsuse eestvedamisel valmib Viiratsi mäel varsti vaateplatvorm, kust avaneb maaliline vaade Viljandi järvele ja linnale, kirjutab Sakala.

Praegu võivad puhkajad vaadet nautida lauaga istumiskohas. 'Kavas on veel paigaldada maastikukaitseala tutvustav stend ning rajada lõkkekoht, sest juba praegu on näha, et inimestele meeldib seal tuld teha,' rääkis Viljandi haljastusarhitekt Ursula Mikkor.

Lähemal ajal võetakse maha veel mõned puud, mis istumiskoha ees kasvavad. 'Teeme nii-öelda akna suuremaks,' selgitas haljastusarhitekt.

Samasugust vaateplatvormi rajatakse praegu ka järve teise otsa obeliski naabrusesse. Ka seal laiendatakse vaadet ning luuakse võimalused piknikku pidada.

Mikkor rääkis, et linn soovib järve ümbrust senisest atraktiivsemaks muuta. 'Inimesed ei taha pargipingil puhata, vaid lähevad hea meelega linnast pisut välja ja naudivad maalilisi vaateid.'

Arhitekti sõnul on keskkonnaministeeriumi kaudu saadud raha eest käesoleval suvel võimalik ära teha veel lossimägede haljastuse arengukava ning ümber järve kulgeva raja projekt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing