Majanduse jahtumine sunnib Shelli kasvuplaane kärpima

03. august 2001, 10:44

Hollandi- Briti kütusefirma Royal Dutch/ Shell teatas, et majanduskeskkonna halvenemine võib sundida kontserni oma kasvueesmärke kärpima, kirjutab Financial Times.

Kütusefirmad on senini jäänud globaalsest majanduse jahtumisest puudutamata ning püstitanud rekordilisi kvartalikasumeid, sest ülemaailmne naftat tootvate riikide ühendus OPEC on hoidnud naftahinnad kõrgel.

Shell teatas, et jätkuvalt kõrge nafta hind muudab kontserni jaoks OPECisse kuuluvates riikides uute projektide arendamise raskeks, sest riikide valitsused ei soovi tootmist suurendada.

Shell märkis, et maailmamajanduse jätkuv jahenemine võib vähendada tööstustarbijate nõudlust gaasi järele. Analüütikud on langetanud ka naftanõudluse kasvu prognoose.

Shell on seadnud eesmärgiks suurendada viie aasta jooksul tootmist keskmiselt 5%. Shelli juhid teatasid, et tõenäoliselt jääb tänavune kasv veidi alla prognoositud 3% taset. Esimesel poolaastal suurendas ettevõte tootmist ühe protsendi võrra, kuid edaspidine arenguväljavaade on ebaselge.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing