Tallinn annab Pätsidele tagasi tüki botaanikaaeda

03. august 2001, 09:16

Kuigi Pätside suguvõsa nõuab Tallinnalt tagasi tervet Eesti esimesele presidendile kuulunud Kloostrimetsa talu, ei soostu linn botaanikaaias haruldaste taimede all olevat maad tagastama, andes esialgu tagasi vaid laudahoone, kirjutab Postimees.

Tallinna Botaanikaaia direktor Veiko Lõhmus ütles, et linn peab praegu Pätsidega läbirääkimisi kunagise laudahoone tagastamise osas. Esialgsete kavade kohaselt jääks see siiski vähemalt kolmeks aastaks botaanikaaia kasutada. ?See on halvas seisus hoone ja botaanikaaed pole poolelioleva omandivaidluse tõttu julgenud sellesse ka raha investeerida,? lisas ta.

Lõhmuse sõnul on lagunevas hoones praegu botaanikaaia garaa?, labor ja raamatukogu ning nende tarbeks on botaanikaaia arenguplaanis ette nähtud uute hoonete rajamine.

Kuigi Konservatiivide Klubi presidendikandidaadi Matti Pätsi ja tema poja Madise eestvedamisel soovivad Pätsid peale endise laudahoone tagasi tervet kunagist Kloostrimetsa talu territooriumi, ei soostu linn esialgu 1961. aastal rajatud botaanikaaia haruldaste kollektsioonide alust maad Pätsidele tagastama.

?Tahame maad tagasi, kuid samas ka seda, et botaanikaaed säiliks,? ütles Postimehele eile Madis Päts. Tema hinnangul tagaks maa neile tagastamine botaanikaaia allesjäämise enam kui selle jätmine linna omandisse. ?Oleme valmis andma maa kas või tähtajatult botaanikaaia kasutusse, see tagaks kõige paremini aia säilimise.?

Kokku jaguneb botaanikaaia 109 hektari suurune ala 24 endiseks krundiks, millest vaid kümne puhul on omandivaidlus tagasitaotleja puuduja või maa kompenseerimise läbi lahenduse saanud. Sarnaselt Pätsidega peab botaanikaaed ka teiste taotlejatega läbirääkimisi omandivaidluse lahendamiseks.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnas ütles eile Postimehele, et botaanikaaed peab igal juhul senisesse kohta alles jääma, ning pidas tõenäoliseks botaanikaaia maade munitsipaliseerimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing