Viiratsi vald müüb Viljandi panoraami

03. august 2001, 09:44

Viiratsi vald pani elamumaana Viljandi ürgoru kaldal enampakkumisele ligi 20 hektari suuruse maatüki, kust avaneb vaade Viljandile, kirjutab Sakala.

Viiratsi vallavanem Peeter Ergma tunnistas, et ainus põhjus, miks vald aleviku territooriumil asuva 19,4 hektari suuruse rohumaa maha müüb, on rahanappus.

?Vallal on vaja väga palju raha,? rääkis Ergma. ?Viiratsi koolile tuleb teha hüdroisolatsioon, Kalmetu kool vajab rekonstrueerimist ja ka teid peab korrastama.?

Päikese-nimeline maaüksus läheb suulisele enampakkumisele 17. augustil alghinnaga 1 940 000 krooni. See summa moodustab valla eelarvest umbes 10 protsenti.

?Loodame müügi õnnestumisele, sest siit avaneb suurepärane vaade Viljandile, samuti on siin hea infrastruktuur,? ütles Ergma.

Vallavanema arvates teeb maaüksuse perspektiivikaks ka fakt, et tõenäoliselt asub see mõne aasta pärast Viljandi territooriumil ning linnal ei jätku elamutele ruumi.

Viljandi abilinnapea Karl Õmbluse andmetel on Viljandis siiski piisavalt ruumi elamute ehitamiseks ning naabritelt pole vaja maad juurde võtta. Teisalt ei ole Viljandi linnajuhid välistanud Viiratsi liitmist linnaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing