TOP läheb teist korda müüki

Sirje Niitra 06. august 2001, 00:00

TOPi erastamisnõuniku Erik Pallase hinnangul ebaõnnestus eelmine müük, kuhu ei laekunud ainsatki pakkumist, seetõttu et purjespordikeskusealuse maa saatus oli lahtine ja polnud teada, mis täpselt oli müügi objektiks. Ka oli erastamisagentuurile müügi ettevalmistamiseks antud liiga vähe aega. Nüüd on 17,6 hektari suurune maa kinnistusse kandmine lõppjärgus ja täpsed krundi plaanid müügiprospektis näha.

Müügiprospekti kokku pannud Andri Simo sõnul on TOPi suurimaks väärtuseks hea asukoht Tallinna kesklinna läheduses mere ja jõe ääres. Mere ääres on ka viis hektarit vaba maad, kuhu tulevane omanik saab püstitada uusi ehitisi. Sellele lisaks on veel 2,8 hektarit hoonestamata sadama-ala.

Investeerimiskohustust müügitingimustes pole, kuid Pallase sõnul pole investoril lisaraha sisse panemata võimalik objekti ostuhinda tasa teenida. Ka ei nõua riik uuelt omanikult purjespordikeskuse praeguste funktsioonide jätkamist. Tegelikult on spordi osatähtsus TOPis aasta-aastalt vähenenud. Suuremat sissetulekut annavad hotell koos tervisekeskusega ja bürooruumid. Pallase näeb TOPi tulevikku kompleksse vaba aja keskusena, kus ka spordil oma kindel osa.

Kuna TOP on kultuurimälestiste nimekirjas, siis päris vabalt seal uus omanik tegutseda ei saa ja ka uued ehitised tuleb detailplaneeringu näol linnaga kooskõlastada, lisas Pallase.

Vaatamata ajakirjanduses kõlanud sellealastele kartustele pole TOPi eelmise juhtkonna ja Raimo Kägu sõlmitud lepingutega tutvumine Pallase väitel midagi ebameeldivat välja toonud. ?Ühtegi kümnekroonist rendilepingut pole me leidnud,? väitis ta. Kägu teeneks pidas erastamisnõunik kompleksi kui terviku säilitamist.

Kultuuriministeeriumi poolt müügi korraldamiseks abiks saadetud Simo hinnangul on TOP korralikult funktsioneeriv ettevõte, mis ei tooda küll suurt tulu, kuid pole ka kahjumis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing