Ülikooli kliinikum pakub tasulist ravi

06. august 2001, 09:13

Ülikooli kliinikumi raviasutustes on patsientidel juuli algusest saadik võimalik osta raviteenuseid oma raha eest, kirjutab Tartu Postimees.

Kliinikumi suhtekorraldusjuhi Kristi Taela kinnitusel on kuu aja jooksul tasulist raviteenust kasutanud sadakond haiget, kes enamasti on soovinud kiireloomulist konsultatsiooni või raviprotseduuri, mõnel juhul ka lihtsamat lõikust.

Kõige rohkem on Taela sõnul tasulist teenust küsivaid patsiente vastu võtnud spordimeditsiini taastusravikeskus, vähem kardioloogid ning kõrva-, nina- ja kurguarstid. Mitme tuhande krooniseid operatsioone pole seni nõutud.

Kliinikumi juhatus on koostöös juristidega välja töötanud tasuliste raviteenuste kasutamise korra ning kooskõlastanud selle sotsiaalministeeriumi, haigekassa ja maakonnaarstidega.

Vajadus tasulise arstiabi järele on Taela väitel pidevalt suurenenud: tihti tahab inimene kohe, perearsti saatekirjata, pääseda eriarsti vastuvõtule, ka ei taha kõik haiged oodata, kuni tekib võimalus saada ravile või uuringutele järjekorra alusel, mille raviasutuses tekitab haigekassaga sõlmitud lepingu piiratud rahaline maht.

Kliinikumi juhatuse liikme Mart Einasto väitel kestsid ettevalmistused üle aasta, sest juriidilisest aspektist vaadates paistis tasuline teenindamine esialgu võimatu.

Einasto ütles, et tasulisi teenuseid sundis kehtestama patsientide surve - haigekassa summade piiratuse tõttu kujunevad järjekorrad on teinekord väga pikad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing