Ülo Toomsalu • 6. august 2001 kell 7:10

Venelaste inglise keele oskus eestlaste omast kaks korda halvem

Eestis elavate venelaste võimalusi tööturul piirab oluliselt vähene inglise keele oskus, mis uuringu kohaselt jääb eestlastele kaks korda alla, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uuringufirma Emor eelmisel aastal tehtud küsitluse kohaselt sai Eestis elavatest venelastest inglise keelest aru ainult 17 protsenti. See oli kaks korda vähem kui inglise keele oskajate arv eestlaste seas.

Inglise keele õpetajate sõnul on venelaste halval inglise keele oskusel mitu põhjust: vene koolides on puudus korralikest õpikutest, korraga peab õppima kahte täiesti erinevat ? eesti ja inglise ? keelt, vene koolides on inglise keele õpetamiseks valitud vale taktika ning puudub võõrkeele õppimise traditsioon.

20 aastat inglise keelt õpetanud Maardu gümnaasiumi pedagoog Ljudmilla Tamm nentis, et keele õppimist mõjutab väga õpetamise traditsioon, mis eestlastel on juba Nõukogude ajast. Venelastel seda Tamme sõnul pole, sest nemad said kõikjal hakkama emakeelega.

Erakooli New Age inglise keele õpetaja Marina Elbing lausus, et keeleoskuse madala protsendi põhjuseks on ka perfektse vene keele kadumine. ?Eestis elavad venelased kaotavad järk-järgult oma hea ja ilusa emakeele oskuse,? nentis Elbing. ?Aga emakeel omakorda on aluseks võõrkeele õpetamiseks.?

Venelaste seas inglise keele oskajate vähesust mõjutab ka televisioon. Venekeelse televisiooni traditsiooniks on enamiku võõrkeelsete saadete dubleerimine emakeelde.

Hetkel kuum