Tollieeskiri tegi Õliühingu firmadele miljoni krooni eest kahju

07. august 2001, 14:57

Õliühingu nõunik Kaljo Aamer ütles, et ühingusse kuuluvad firmad on seoses 1. maist jõustunud uue tollitransiidi eeskirjaga ligi miljon krooni kahju kandnud.

1. augustist jõustusid tollitransiidi eeskirjas täpsustused, mis viis sisse rahandusministeerium. Need leevendavad 1. maist kehtivat uut tollitransiidi korda.

1. maist 1. augustini nõudsid tolliametnikud, et Eestisse kütust importivad firmad esitaksid kütuse tootjaga sõlmitud ostu-müügi lepingud ning arved.
Alates 1. augustist otselepinguid enam ei nõuta, sest Vene naftatehastelt saab kütust osta ainult hulgimüügi- või tarnefirmade vahendusel. Õliühingusse kuuluvad 2/3 Eesti kütusefirmadest on kandnud kokku ligi miljoni kahju seoses kauba seismajäämise ja dokumentide kontrolliga raudteel.

Rahandusministeeriumi tollitalituse juhataja Marge Niit ütles, et raudteel kaubaveo paberlikku asjaajamist ja nõudeid on täpsustatud ning lihtsustatud. Eesmärgiks oli vältida olukordi, kus importijad ning toll tollitransiidi eeskirja erinevalt tõlgendavad.

'Nüüd on jälle võimalik ausal teel, dokumente võltsimata kütust Eestisse tuua,' avaldas 1. augustist jõustunud täpsustustega rahulolu kütusefirma Alexela juht Heiti Hääl.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing