Palts ei häbene korteri saamist Toompeale toonase skeemi järgi

08. august 2001, 15:23

Tallinna linnapea Tõnis Paltsu sõnul ei tunne ta ennast süüdi, kui kasutas korteri saamiseks Toompeale nn tööandja eluruumistamise skeemi, sest korteri erastamisel lähtuti linnaosavalitsuse toonasest poliitikast ja ettekirjutustest.

Palts ütles täna pressikonverentsil, et kui politsei leiab Jüri Oti (toonane linnaosavanem) praktiseeritud skeemis midagi ebaseaduslikku, siis tema ennast süüdi ei tunnista. 'Süüdi olen ma siis, kui ma olen seadust rikkunud,' lisas ta.

Samas siiski möönis Palts, et see ei tähenda seda, et taolisi sekeeme võiks õigustada. 'Kõige parem skeem on siiski enampakkumine,' märkis linnapea.

Palts lausus, et Kiriku põik 4 asuva maja rendilevõtmist vahendas 1995. aastal ASi Levicom püsiteenindaja SRV Kinnisvara. 'Kesklinnavalitsus ütles ette, kuidas peab dokumendid tegema,' rääkis linnapea. Ta lisas, et linnaosavalitsus seadis tingimuseks maja renoveerimise, samuti ei tohtinud kortereid edasi müüa. 'See oli ka meie enda huvides, et igasugused meie hoovil ei kooberdaks,' ütles Palts.

Palts ütles, et on sajaprotsendiliselt veendunud korteri saamises turuhinnaga. Tema sõnul maksis amortiseernud maja kusagil 2-3 miljoni krooni vahel. See summa sisaldab ka maja endisele rentnikule - Humanitaarinstituudile - korvatutud kulutusi 1,5 miljoni krooni ulatuses. Maja hinnale lisandusid Paltsu sõnul renoveerimise ja korterite väljaehitamisega seotud kulud, mis olid umbes 18 000-20 000 krooni ruutmeetri kohta.

Samuti lisas Palts, et hoone hind oli toona enne tehingu sooritamist avalikustatud ka ajakirjanduse veergudel. Antud teemal avaldasid kuue aasta eest kirjutise Eesti Ekspress ja Kaubaleht.

Eelmisel nädalal nimetas Keskerakonna ajaleht Kesknädal isamaaliitlasest linnapead valetajaks ning väitis, et AS Levicomi juht Palts maksis Toompeale saadud 116,5-ruutmeetrise elamispinna eest 50 760 EVP-krooni ehk toonase kursi järgi 6599 krooni. Maja tervikuna maksis Kesknädala teatel 42 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing