Ülo Toomsalu • 8. august 2001 kell 7:17

PM: Mõis kavatseb astuda Laarile kandadele

Kui isamaaliitlane Jüri Mõis juuni alguses linnapea ametist priiks sai, ei arvanud vist keegi, et ta jääb pikalt koduhoidjaks. Hansapanga aegadest on teda saatnud tugeva ja teovõimelise mehe imago, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Ent mees ei ole põõsasse pugenud, vaid kavatseb mõttekaaslaste nõul ja jõul tüürida erakonna peasekretäriks. Kui Mõis saaks erakonna peasekretäriks, siis vaevalt oleks tegelemine organisatsioonilise tööga eluunistuseks mehele, kes ehitas üles Hansapanga ja korraldas ümber Tallinna juhtimise.

Mõisa sihid on ilmselt kaugemad - näiteks võtta Laarilt Isamaaliidu esimehe post ja liikuda sealt sujuvalt peaministri toolile.

Tõenäoliselt peab Mõis Co seejuures silmas kaugemaid perspektiive - näiteks järgmisi riigikogu valimisi. Praeguse koalitsiooni puhul see vaevalt kõne alla tuleb - Mõõdukatel ja Reformierakonnal on veel väga hästi meeles Mõisa lehmakauplemine Keskerakonnaga ning üle laipade minev valitsemisstiil Tallinnas.

Muidugi võib iga poliitik unistada, kuidas just temast saab see mees erakonna eesotsas, kes järgmised valimised kinni lööb. Isamaaliidu langev maine nõuab muutusi ja miks ei võiks Jüri Mõis arvata, et just tema on erakonna uus messias.

Hetkel kuum