Aavo Kokk: Märt Rask peaks olema erapooletum

09. august 2001, 09:47

Justiitsminister Märt Rask ei peaks advokaatide ja prokuröride konfliktis asuma nii selgesti ühele poolele, nagu ta on seda teinud, kuna ministril on administratiivsed võimalused oma tahet peale suruda, kirjutab Eesti Ekspressi peatoimetaja Aavo Kokk.

Praegused sündmused teevad mind mõnevõrra ärevaks, lisas ta. Olen mures veel enam sellepärast, et poliitilise surve rakendamine on Ernesto Preatoni firmade uurimisega seoses tavapäraseks saamas, kirjutas Kokk.

Üks Isamaaliidu tipp-poliitikuid on näiteks Tallinna Väärtpaberibörsilt selgesõnaliselt nõudnud, et uurimine lõpetataks. Samasuguseid signaale on saanud ka teised asutused. Ning lõpuks on üks tuntud advokaat ka mulle saatnud sõnumi, et ei maksa väga terav olla, põhjendas Ekspressi peatoimetaja.

Möödunud reedel läks prokuröri lubatähega maksupolitsei õigusbüroo Legalia kontorisse jurist Aivar Pihlaku tuppa ja viis sealt kaasa Ernesto Preatoniga seotud firma Baltic Investments paberid.

Maksupolitsei arvas, et see firma pole maksnud makse. Selle peale vihastusid advokaadid, kuna advokaadibüroosid ei tohi läbi otsida.

Samas ei tee maksukorralduse seadus erandeid ühelegi ettevõtlusalale ning teiseks tuleb arvestada, et Pihlak on ühteaegu õigusbüroo töötaja, aga samal ajal ka mitmete äriühingute juht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing