Arvutianimatsioonide uus tase

Lauri Jürisoo 10. august 2001, 00:00

2002. aasta kevadel kümnenda väljalaskeni jõudev ?Final Fantasy? on populaarsemaid rollimänge, mis eales kodustele videomängusüsteemidele ehk konsoolidele loodud. Arvutimängurite eest hoolitseti portidega seitsmendale ja kaheksandale osale.

Sarja eripära: iga seiklus leiab aset uute tegelastega uues maailmas, peamised ühisjooned on nimi ja ühtlaselt korralik tase.

Mäng-filmiks-katsetused pole siiani märkimisväärselt edukad olnud, mis peaks meenuma ka eelmisel nädalal ilmunud ?Tomb Raideri? arvustust lugenule. Tegijad otsustasid aga usaldada teose senist kultuslikku populaarsust ja minna täispangale. Nii kujunes filmi eelarveks 137 miljonit dollarit.

See on ärevusttekitav summa isegi Hollywoodi suureeposte kohta, kuid autorid said soovitu ? täispika arvutianimatsiooni, mis näeb välja sama ehtne kui päris filmid, ja enamgi.

Täispikk arvutianimatsioon on kallis ning aeganõudev, mistõttu neid on tehtud kõigest käputäis: ?Lelulugu? järjega, ?Putukalugu?, ?Zipelgad?. Kõik puha tore vaatamine ja tehnilisest küljest vaimustav, aga iroonilisel kombel osutub pildiliselt täiuslikem ?Final Fantasy? esimeseks, mida ähvardab oht läbi kukkuda. USAs suudeti kuuga koguda vaid 30 miljoni dollari ümber. Kui teistegi maade huvi leigeks jääb, saadakse kõvasti kõrvetada. Ehk on ?anssi DVD-versioonil?

Läbikukkumise põhjus on minu meelest selge: liigne tõsidus. Seniste arvutianimatsioonite valem on segada nalju igale vanusele, kerget meelelahutust ja efektsemat pilti kui muudel multikatel. FF pakub 95 protsendi ulatuses tõsist, kuid massiivset ulmekat, mis oleks ilmselt lihtfilmina ca kolmandiku võrra odavam. Nimekad näitlejad teksti lugemas ei avalda kahjuks samuti muljet, kellegi panus ei jää pikemaks meelde.

Pildiliselt võimas, korduvaks nautimiseks kuivavõitu.

?Final Fantasy: nähtamatud vaimud?
Final Fantasy: The Spirits Within, Jaapan-USA 2001
R: Hironobu Sakaguchi, Motonori Sakakibara. Teksti loevad: Ming-Na, Alec Baldwin, Steve Buscemi, Peri Gilpin, Donald Sutherland, James Woods jt.
alates 10.08. Kinos Coca-Cola Plaza (MPDE)

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing