Boheemlased hiigelkohvikus

Reet Weidebaum 10. august 2001, 00:00

Maailmas hästi tuntud Bregenzer Festspiele tõi kolm nädalat tagasi koostöös Viini Sümfoonikute ja Moskva Kammerkooriga lavale ligi 200 osatäitjaga suurejoonelise vaatemängu noorte Pariisi kunstnike elust ja armastusest ? Giacomo Puccini ooperi ?La Bohéme?. Kaks tundi vältav etendus on nauditav ooperisõbrale, kes mõistab hinnata orkestri, koori ja erinevatest maailma ooperiteatritest kohale toodud solistide perfektset esitust.

Ei igavle ka suveturist, kellele pole antud absoluutset kuulmist ega head muusikaharidust ? lavastajad Richard Jones ja Antony McDonald on koostöös muusikajuhtide, koreograafide, lava-, valgus- ja kostüümikunstnikega loonud elava, vaheldusrikka, humoorikaid vahepalasid ja üllatusi pakkuva re?ii viiel samaaegselt toimival vette ehitatud mänguplatsil.

Hiiglasemõõtmetes Pariisi kohvikulaudadel ja -toolidel liikuvad näitlejad mõjuvad nukukestena elu suurel näitelaval. Lava ümbritsev ja raamiv järv oma tuledesäras kallaste ning tähistaevaga lisab mõõtme, mida kinnises teatrisaalis kogeda ei ole võimalik.

Itaaliakeelsest tekstist arusaamiseks tuleks ooperipoest osta kas tekstiraamat või stseenide sisukokkuvõtteid sisaldav kavaraamat. Etendust mahub korraga vaatama 6800 inimest, vaatetribüünid on väga hea tõusuga ning kogu etendus igalt poolt hästi jälgitav. Kallimate piletitega kaasneb katusealune istekoht, ekskursioon lavale, loeng, õhtusöök Rootsi lauas ja foto.

Tallinnast Bregenzisse ja tagasi lendab iga päev Austrian Airlinesi gruppi kuuluva Rheintalflugi lennuk. Lisaks ooperile tasub kulutada aega ka ümbrusega tutvumiseks ? tegemist on maalilise järve ja mägimaastikuga, kus üksteise kõrval asuvad armsalt väikekodanlikud Austria, ?veitsi ja Saksa külakesed oma õdusate ööbimis- ja söögikohtadega.

?La Bohéme?
Austria, Bodensee järve ääres
Pilet 300?2200 Austria ?illingit
http://www.bregenzerfestspiele.com
kuni 21.08.
iga päev kl 21

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing