Eesti Telefoni klienditeenindaja loeb tööl Shvejki

Ebaseaduslikult koondatud ja kohtuotsusega tööle ennistatud Eesti Telefoni klienditeenindaja Merle Rüütel loeb juba nädalaid ametipostil olles raamatut, sest firma talle tööd ei anna, kirjutab Sakala.

Rüütli advokaadi Mart Sikuti sõnul ennistati eelmise aasta septembris koondatud Rüütel tööle kolmel põhjusel. ?Esiteks polnud koondamisteates põhjendatud töölepingu lõpetamise vajadust ja teiseks ei pakutud talle töökohta, mis samal ajal vaba oli,? selgitas Sikut. Kahest klienditeenindaja kohast jäeti üks alles ning see anti seadusevastaselt tagasihoidlikumate näitajatega töötajale, lisas ta.

Seetõttu otsustas Viljandi maakohus tänavu juuni alguses ennistada Rüütel 7. juunist tööle ning nõuda tööandjalt välja kohtukulud ja töötaja vahepeal saamata jäänud tasu.

Merle Rüütel kurtis, et on sellest ajast saadik tööl käinud, kuid ülemuste väitel neil talle tööd anda ei ole. ?Hommikul kell kaheksa lähen Posti tänava kontorisse tööle ja istun seal kella viieni. Loen 'Shvejki' ja internetist ajalehti,? kirjeldas Rüütel oma tööpäeva.

Tööta klienditeenindaja saab endistviisi palka, samuti jäi talle alles koondamisel makstud kaheksa kuu hüvitis.

Eesti Telefoni Viljandi vanemmüügijuht Matti Raie rääkis, et Merle Rüütel koondati klienditeeninduse lahutamise tõttu Eesti Telefonist. Kohtuotsuse järgi tuli ta tööle ennistada, aga tööd pole meil talle anda, tunnistas Raie.

Hetkel kuum