Leedu kontsern kavatseb osta Eesti IT-firma

Viktoria Korpan 10. august 2001, 00:00

Äripäeva Leedu sõsarleht Verslo ?inios kirjutas üleleile Sonexi plaanidest laieneda Lätti ja Eestisse, milleks kavatseb ka kasutada raha, mis tuli firma kolmandiku aktsiate müügist Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangale (EBRD). EBRD maksab aktsiate eest kokku ligi 50 miljonit krooni, milles on laekunud 26 miljonit krooni.

Läbirääkimised Läti ja Eesti firmadega peaks lõpule jõudma sel sügisel. Sonexi ostetavast firmast peaks saama Ericssoni telekommunikatsiooniseadmete edasimüüja ning tegemist pole arvutitootjaga.

Sonexi tegevdirektori Arunas Bartuseviciuse sõnul soovib Sonex kahe firma ostmisega tõusta üheks Baltimaade suuremaks IT-firmaks ning selle aasta lõpuks plaanitud ligi 495 miljoni krooni suurune käive koos ostetavate Läti ja Eesti firmade 360 miljoni krooni käibega võimaldab neil tõusta Balti riikide juhtiva IT-kontserni MicroLinki tasemele.

Eelmisel majandusaastal oli MicroLinki käive 726 miljonit krooni, firma sai 43 miljonit krooni kahjumit. 30. juunil lõppenud 2000.?2001. majandusaasta andmeid pole MicroLink veel avaldanud.

MicroLink on Sonexi vastu tundunud ostuhuvi mõned aastat tagasi, kuid siis ei soovinud Leedu firma ennast maha müüa. MicroLinki juhatuse esimees Allan Martinson ütles eile, et MicroLink on oodanud juba varem konsolideerimist.

?MicroLinkil on selle üle hea meel, see korrastab turgu,? sõnas Martinson. ?Aga isegi kui nad ostavad need firmad ära, ikka on Sonex MicroLinkist kaks korda väiksem.?

Eesti ühe suurema IT-firma ASi Helmes juhatuse esimees Jaan Pillesaar kinnitas, et tema on Sonexi juhiga kohtunud, kuid plaani müüa firmat leedulastele pole.

?Julgen arvata, et jutud Eesti IT-firma ostmisest võib olla bluff,? lausus Pillesaar. ?Kui see aga juhtuks tõesti, mõjuks see MicroLinkile suruvalt, konkurents oleks teretulnud. Oleks väga tervitatav, kui Sonex suudaks kedagi ära osta.?

Turul levisid kuuldused, et Sonexi huviorbiidis võib olla AS Baltic Computer Systems (BCS), sest see olevat sobilik kandidaat nii suuruse kui ka tegevusvaldkonna poolest.

BCSi nõukogu esimees Ants Sild ütles, et tema firma ei pea Sonexiga läbirääkimisi.

BCSi poole aasta käive oli 79 miljonit krooni, firma teenis aasta esimese viie kuuga 1,9 miljonit krooni kasumit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing