Mõisateater Palmses

Reet Weidebaum 10. august 2001, 00:00

Juunis esietendunud ?Kirsiaed? alustab täna Palmses teist etendusteringi lootuses, et suvelõpu ilmad teatritegijaid ja -vaatajaid soosivad ning vihmapilved etenduspaikade kohalt aupaklikusse kaugusse hoiduvad.

Ehkki ka nukker vihmasabin sobib t?ehhovlikku meeleollu ning miljöösse. Valgete juuniõhtutega võrreldes on augustiööd pimedamad, küllap tekitab see enam n-ö päristeatri tunnet.

Ehkki ?lava? vahetus läheduses ei hakka silma ainsatki kirsipuud, tundub, et küllap nad jäävad pisut eemale, oodates kannatlikult Lopahhini kirvest.

Lavastaja Roman Baskin on kutsunud osadesse lisaks oma teatri näitlejatele ka külalisi teistest teatritest. Tulemuseks tugev ja huvitavate näitlejaisiksuste rohke ansambel ? Epp Eespäev, Martin Veinmann, Aleksander Eelmaa, Kadri Adamson ja teised. Sünergia, mis tekib erinevate truppide näitlejate koosmängust, on võluv ning minu jaoks põnevaim osa suvelavastuste erilisusest.

Klassikalavastuste puhul, kus tegelased-sündmused ammuilma tuttavad, ei lumma vaatajat niivõrd lugu ise kui lavastaja ja trupi oma ning uus nägemus sellest. Minu jaoks oli Roman Baskini lavastuses suurim leid Martin Veinmanni Lopahhin, kes erinevalt paljudest seninähtud Lopahhinitest sai etenduse lõpuks vabaks oma orjapäritolu rämedast taagast ? tema pöörane sirgeselgne uhkus, siiras ja aus rõõm kirsiaia ostu üle oli üks eredamaid ning vapustavamaid hetki nähtud lavastuses. Juba ainuüksi selle pärast tasus paduvihma uppunud Palmsesse sõita.

?Kirsiaed?
Palmse mõisa pargis
10.?12., 14.?16., 18. augustil ja 8.?9. septembril kl 18
Eestikeelne versioon: Mati Unt
Lavastaja: Roman Baskin
Kunstnik: Jaak Arro
Piletid Vanalinnastuudiost tel (0) 660 4500 või (0) 660 5051
Kontakt: Lahemaa Külastuskeskus, info@lahemaa.neti.ee, tel (032) 55663

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing