ERA Panga hoiustajail pole tänavu rahalootust

10. august 2001, 09:28

7. oktoobril saab kolm aastat päevast, mil uks ERA Panga klientide ees sulgus, sellest hoolimata pole hoiustajatel tänavu lootust saada tagasi sentigi pankrotipessa jäänud rahast, kirjutab Postimees.

?Kohtuasjade pärast,? selgitas ERA Panga pankrotitoimkonna esimees Madis Üürike. ?Meil peab olema varus raha juhuks, kui kohtus kaotame.?

Raha peab halduritel tõepoolest varuks olema: pankrotivara müügist on nad seni saanud kokku 128 miljonit krooni, aga panga eksjuhid ja nendega seotud firmad nõuavad kohtu kaudu 150,4 miljoni krooni nõuete tunnustamist.

Üürikese sõnul on pankrotipesa täiesti sõltuv kohtuprotsessidest panga endise omanikuga. ?Siiamaani oleme võitnud, aga edasi võib kaevata kolm astet ja ta (Bergmann - toim) on seda ka teinud,? lisas ta.

ERA Pank ei saa erinevalt teistest pankrotipankadest eeljaotisi teha, sest kohtus vaieldavate nõuete maht ulatub üle saja miljoni krooni ning kaotuse korral peaks pesa rahuldama ka seni tunnustamata nõuded.

Eraisikutel ja firmadel on ERA Pangale 318,4 miljoni krooni eest tunnustatud nõudeid. Kui kohus jätab Bergmanni, tema firmade ja kaasvõitlejate hiigelnõuded tunnustamata, on võlausaldajatel lootus saada kätte vähemalt kolmandik panka jäänud rahast.

Talvel müüsid pankrotihaldurid 13 miljoni krooni eest firmale M.S.I. Grupp maha panga peahoone ning 3 miljoni eest selle sees oleva vallasvara ning allesjäänud laenuportfelli.

Olulisematest allesjäänud varadest otsivad haldurid omanikku veel kunsti- ja antiikesemete kogule, Klooga mõisakinnistule ning toiduõlitootja Werol Tehaste aktsiaosalusele.

Praegu on kohtus käimas 15 panka puudutavat protsessi, mis kõik on ühe pankrotihalduri Urmas Trossi kinnitusel seotud ERA Grupi firmade ja nende töötajatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing