Riigil raudtee erastamise peatamiseks vabad käed

10. august 2001, 09:01

BRSiga sõlmitud lepingu järgi on riigil õigus kahju kandmata katkestada Eesti Raudtee erastamine, kinnitas eile Eesti Raudtee erastamise nõustaja Väino Sarnet, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui te küsite, kas lepingut on võimalik lõpetada, siis vastus on ?jah?,? ütles Sarnet. ?Leping on võimalik sanktsioonideta lõpetada enne 31. augustit.?

Sama kinnitas ka riigikontrolör Juhan Parts.

Samas ei tehta lepingut selleks, et seda lõpetada, lisas Sarnet. ?Lepingu mõtte kohaselt on vastus niisiis eitav, meil ei ole seda soovi,? ütles Sarnet.

Eesti Päevalehe käsutuses olev raudtee erastamisega seotud dokumentatsioon ütleb, et riigil on õigus oma äranägemisel ja ostjale teatades tagasi võtta garantiid, tühistada lepingu lõpetamisprotsess ning lõpetada leping. Viimaseks võimaluseks on märgitud selle aasta 29. juuni, kuid Sarnet kinnitas, et kuupäev on asendatud 31. augustiga.

?Eeldan, et poliitikud on sellisest kuupäevast ja võimalusest teadlikud. Vähemalt need, kes tunnevad raudteega seotu vastu huvi,? lisas ta.

Eesti Päevalehe andmetel on vähemalt osa kolmikliidu poliitikutest viimastel päevadel otsinud võimalust peatada Eesti Raudtee erastamine.

Samasugust soovi on avaldanud ka näiteks Rahvaliidu presidendikandidaat Arnold Rüütel ja suurima opositsioonijõu Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing