Preatoniga seotud firmade uurimise kronoloogia

13. august 2001, 00:00

 • 29. juuni ? toimus ASi Pro Kapital Grupp aktsionäride üldkoosolek. Ettevõtte juhid keeldusid koosolekul vastamast küsimustele, mis puudutasid Pro Kapitali tehinguid ettevõtte juhi Ernesto Preatoniga seotud offshore-firmaga Baltic Investments.

 • 10. juuli ? Keskkriminaalpolitsei korraldas läbiotsimise Pro Kapitali endise juhatuse liikme Ilona Saari kodus. Järgmisel päeval teatab Pro Kapital, et on esitanud politseile avalduse kriminaalmenetluse alustamiseks Saari tegevuse suhtes. Saarit süüdistatakse selles, et ta oli teinud ettevõtte nimel kinnisvaratehinguid, millega tekitas Pro Kapital Grupile kahju 17,8 miljonit krooni. Saari kinnitusel ei ole ta ületanud volitusi.

 • 16. juuli ? Äripäev kirjutab, et Pro Kapital Grupp on kiire laienemise tõttu sattunud kriisi. Tallinna börs peatab kauplemise Pro Kapitali aktsiatega. Järgmisel päeval lükkab Pro Kapitali Grupi juhatuse liige Aivar Pihlak Äripäeva süüdistused ümber ja aktsiatega alustatakse taas kauplemist.

 • 19. juulil kirjutab Eesti Päevaleht, et börs alustas Pro Kapitali tegevuse uurimist, võttes peamiselt huviorbiiti keelatud ettevõttesisesed tehingud. ?Tunneme huvi Pro Kapitali tegevuse vastu ja uurime ülima tähelepanelikkusega kõiki meedias ettevõtte suhtes esitatud väiteid,? tunnistas börsi juht Gert Tiivas. Samal päeval peatab börs taas kauplemise Pro Kapitali aktsiatega.

 • 20. juuli ? Preatoniga seotud firmade tehinguid asus uurima maksupolitsei, kes võttis Pro Kapitali kontoris ära Baltic Investmentsi raamatupidamisdokumendid.

 • 23. juuli ? Eesti Päevalehes ilmunud intervjuus ütleb Preatoni, et ei tee Eestis ühtegi uut tehingut enne, kui ajakirjanduses ilmunud valed süüdistused on lõppenud ja õiglus on jalule seatud. Preatoni lubab kaevata Äripäeva ja Ilona Saari kohtusse.

 • 24. juuli ? Pro Kapital teatab börsile, et soovib parandada oma varasemaid börsiteated, sest need sisaldasid ebatäpset infot. 31. juulil teatab Pro Kapital börsile, et soovib parandada oma 24. juuli börsiteadet, mis sisaldas ebatäpset infot. Börsiteade valmis pärast seda, kui Äripäev palus Pro Kapitalil selgitada, miks on 24. juuli parandatud börsiteates viidatud tehingutele firmaga OÜ Svalbork Invest, mida tehingute toimumise ajal ei olnud üldse äriregistris registreeritud.

 • 3. august ? maksupolitsei korraldas advokaadibüroos Legalia töötava Aivar Pihlaku tööruumides dokumentide võetuse. See aktsioon pälvis advokatuuri ja justiitsministri kriitika. Riigiprokuratuuri teatel oli kõik seaduslik. Õiguskantsler hakkas uurima advokatuuriseaduse vastavust põhiseadusele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing