Kvaliteetaktsiad pidasid reedel USAs tõusupidu

Peeter Koppel 13. august 2001, 09:54

Ühendriikide aktsiaturgudel kerkisid reedel tähelepanu keskpunkti ?vanade heade? ettevõtete aktsiad.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus 1,14 protsenti kõrgemal 10 416,25 punkti tasemel ning seda peamiselt tänu sellele, et USA juuli tootjahinnaindeks langes kaheksa aasta kiireimas tempos, viidates sellele, et inflatsioon ei ole Föderaalreservile takistuseks, et teostada järjekordset agressiivset intressikärbet. Tõusu eesotsas olid kütuse- ja farmaatsiasektori aktsiad.

Analüütikute hinnangul püsib üldiselt aga siiski must meeleolu ning selleks, et peamised indeksid asuksid tõsisemalt üles liikuma, oleks vaja mingit konkreetsemat märki sellest, et maailma suurima majanduse olukord on paranemas. Seni võib reedel toimunud hüppe laadseid liikumisi nimetada vaid tehniliseks korrektsiooniks, millest tõsisemaid järeldusi ei saa teha.

Kui kvaliteetaktsiatel läks reedel suhteliselt hästi, siis tehnoloogiasektori kohta seda öelda ei saa. <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus 0,35 protsendi võrra madalamal 1956,47 punktil. Nasdaqi jaoks oli see juba kuues järjestikune languspäev.

Võimalikud edasised agressiivsed intressikärped suutsid börsi üldindeksi siiski päeva lõpuks enam kui kaheprotsendilisest miinusest välja aidata.

Tehnoloogiasektori nädal tervikuna aga kujunes nutuseks. Põhjuseid selleks oli mitu: alates Cisco Systemsi <GR#US.CSCO> mitte just kõige optimistlikematest tulevikuprognoosidest kuni suurte investeerimispankade koostatud interneti- ja tarkvaraettevõtete kasumiprognooside järjekordse kärpimiseni. Tuntuimaks prognooside kärpimise ohvriks oli maailma teiseks suurim tarkvaratootja Oracle <GR#US.ORCL>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing