Mendelsoni kinnisvarafirmad on tegevuse lõpetanud

13. august 2001, 13:27

Kauaaegsele kinnisvaraärimehele Toomas Mendelsonile kuuluvad Mendelson Ko kaubamärgi all tegutsevat ettevõtted on tegevuse lõpetanud.

Ainsana viiest ettevõttest vastatakse kõnedele Mendelsoni Halduse OÜs, kus raamatupidaja soovitab firma tegevusest rääkida suuromanik Toomas Mendelsoniga.

Mendelsoni Elamispinnad OÜ, Mendelsoni Hindamine ja Koolitus OÜ, Mendelsoni Äripinnad OÜ ja Mendelsoni Konsultatsioonide ASi telefoninumber aadressil Tõnismägi 3 a ei vasta. Kontoris inimesi pole.

Toomas Mendelson ütles, et Mendelson Ko töötab. 'Üks kontor on meil näiteks Pärnu mnt 67a, see on tõesti hetkel ainus kontor,' sõnas ta. Kunagises ajakirjandusmajas asuva Mendelsoni Halduse kontori raamatupidaja ütleb, et juhataja on Toomas Mendelson, Mendelson ise aga väidab, et kõikidel kaubamärgi tegutsevatel ettevõtetel on olemas oma juhatajad, mistõttu ta oma firmade töötajate arvu ei tea. 'Minu teada on maksuamet oma tegevuse lõpetanud, osutamata ühelegi seaduserikkumisele,' viitab ta mõned kuud tagasi toimunud puistamisele Mendelsoni firmades.

Mais asus maksuamet küsitlema Toomas Mendelsoni firmade lihttöötajaid. Kokku kuulati üle vähemalt 4 töötajat, kellelt tunti huvi ettevõtte tegevuse vastu. Lisaks viis maksuamet ära osa Mendelsoni Äripinnad OÜ ja Mendelsoni Elamispinnad OÜ raamatupidamisdokumentidest.

Mendelson Ko on üks vanimaid kinnisvarafirmasid Eestis, praegu tegutsevatest kinnisvaraettevõtetest on sama vana vaid Arco Vara. Mendelson Ko alustas tegevust 1991. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing