Põhjamaade börsid üritavad tõusta, Stonesoft sööstis üles

Peeter Koppel 13. august 2001, 12:39

Põhjamaade börsid on suhteliselt vaikses suvises kauplemises võtnud suuna üles, kusjuures positiivsema liikumisega paistab Nokia toel silma just Helsingi börs.

Julgust mõningaseks tõusuks annab ka USA indeksifutuuride liikumine, mis esialgse pessimismi pöördumisel viitama nüüdseks turgude avanemisele reedestest tasemetest kõrgemal.

Helsingi börsi üldindeks HEX oli kella 12.30 seisuga tugevnenud peamiselt Nokia tõttu 2,13 protsenti ning liikus 7190,55 punktil.

Reutersi vahendatud maaklerite hinnangul puudub turul siiski hetkel konkreetne suund ning käibed püsivad väikestena ning tõsisemaid järeldusi seetõttu mõningasest tõusust teha ei saa. Turud on ettevaatlikud USA homme avaldatavate jaekaubandusnäitajate eel, mis võivad anda indikatsiooni sellest, kuidas maailma suurim majandus vastu peab. Maaklerid näevad, et jaekaubandusnäitajad võivad ka Põhjamaade turgudel mingi aktiivsuse esile kutsuda, kuid kauplemisaktiivsus peaks tõsiselt kasvama hakkama alles siis kui puhkusteperiood lõplikult läbi saab.

Kell 12.30 oli Nokia aktsia tugevnenud 3,37 protsenti ja liikus Helsingis 21,45 euro tasemel. Nokia ADR sulgus reedel New Yorgis arvestuslikult 21,29 eurol.

Sonera aktsia liikus kell 12.30 reedesel sulgemistasemel ehk 6,25 eurol. Sonera ADR sulgus reedel USAs arvestuslikult 6,38 eurol.

Tõeliselt tugeva hinnahüppega sai hakkama tarkvaratootja Stonesoft, mille aktsia oli kell 12.30 tõusnud 30,35 protsenti 2,62 eurole. Stonesofti aktsia äkilise õhulennu põhjustas uudis, mille kohaselt sõlmis ettevõte koostöölepingu Microsoftiga, mille kohaselt tehakse Stonesofti StoneBeat tooteseeria sobivaks Microsofti ISA 2000 serverisüsteemiga.

Stockholmi börsi OMX-indeks oli kella 12.30 seisuga liikunud 0,20 protsendiga plusspoolele ning kerkinud 817,77 punktile.

Ericssoni aktsia oli samaks ajaks liikunud 1,94 protsendiga plussi 52,50 Rootsi kroonile. Ericssoni aktsiat toetas mingil määral uudis sellest, et Ericsson võitis konkursi GSM-infrastruktuuri seadmete tarnimiseks Saudi-Araabiasse. Oluliseks teeb uudise see, et konkursil võideti oma peamist rivaali Nokiat. Tavaliselt selliste tarnekonkursside võitmine aktsia hinda ei mõjuta. Pigem oleks olukord hull kui selliseid konkursse ei võidetaks. Reedel Nasdaqil sulgus Ericsson Stockholmi sulgemistasemega võrreldes arvestuslikult 40 ööri kõrgemal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing