Signe Kivi ja Toivo Ninnas tutvuvad Saku Suurhalli ehitusega

13. august 2001, 15:20

Läheneva lauluvõistluse Eurovisioon 2002 ettevalmistuse käigus külastavad kultuuriminister Signe Kivi ja Tallinna abilinnapea Toivo Ninnas kolmapäeval, 15. augustil peagi valmivat Saku Suurhalli, et tutvuda ehitustööde käiguga, teatab Raepress.

'Lauluvõistluse korraldajad Eesti Televisioonist on konkursi käigus valinud ja nõukogule toimumiskohana välja pakkunud just Saku Suurhalli,' ütles 2002. aasta Eesti Eurovisiooni lauluvõistluse läbiviimise nõukogu esinaine Signe Kivi.

Võrdluses teiste alternatiivsete võistluspaikadena pakub Suurhall Signe Kivi sõnul
sobivat pealtvaatajate arvu, head asukohta ja nii teeninduse kui ka turvanõuete võimalikult kõrget taset.

Oluline on ka asjaolu, et Eurovisiooni puhul on tegemist eelkõige üle-euroopalise
teleüritusega, mille edastamiseks on Saku Suurhallis juba praeguseks loodud Eesti kaasaegseimad võimalused.

Abilinnapea Toivo Ninnase sõnul on seoses Eurovisiooni toimumisega linnal kavas veel sellel aastal rajada Suurhalli ümbrusse autoparkla ning täiendav väljasõidutee Suurhallist Rannamõisa teeni.

'Linn annab endast parima, et Tallinna järgmise aasta tippsündmus toimuks tõrgeteta,' ütles Ninnas. 'Suuremate ummikute ärahoidmiseks suursündmuse ajal on lisaparkla ja sõidutee rajamine lausa hädavajalik.'

Täiendavate ehitustööde maksumus on kaheksa miljonit krooni, mis Ninnase kinnitusel sisaldub veel sel sügisel linnavolikogule esitatavas lisaeelarve projektis.

Ninnas avaldas lootust, et linnavolikogu liikmed mõistavad objektide olulisust ning ettepanek leiab volikogu koosseisu toetuse.

Saku Suurhall valmib kavakohaselt käesoleva aasta 2. novembril. Kuni 10 000 inimest mahutava halli maksumus on 185 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing