Sotsiaaltoetuse saajad peidavad oma tulusid

13. august 2001, 07:53

Tuhanded tallinlased varjavad oma tulusid ning võtavad süümepiinadeta vastu töötu abiraha või toimetulekutoetust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Hiljuti esitas Mustamäe linnaosa sotsiaalhoolekande osakond maksuametile järelpärimise 564 inimese kohta. Neist 154 varjasid oma tulusid, kuid olid sellest hoolimata saanud töötu abiraha või toimetulekutoetust.

Neile saadetakse koju teated ja kutsutakse sotsiaalhoolekandesse vestlusele. ?Võib-olla inimesed oskavad põhjendada, miks neile töötasu on makstud,? rääkis sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Ene Kiimann. ?Ehk on asutustest inimesed koondatud, kuid töötasu edasi makstud.?

Kiimanni sõnul hakkavad hoolekande osakonna töötajad pettust kahtlustama, kui inimene ei ole sotsiaaltoetust saanud, kuid on üüri ära maksnud. ?No, kui ta elab üksinda, siis kust ta selle raha võtab,? rääkis Kiimann.

Hoolekande töötajaid aitavad tõe jälile ka naabrid, kes tihti teatavad, et mõnel inimesel ei paista olevat rahamuresid.

Nõmme sotsiaalhoolekande osakonna peaspetsialist Sirje Kuuse möönis, et mõnikord on inimesed jätnud oma tulude hulka märkimata laste toetuse.

Suurima hulga materjale on saatnud maksuametile kontrollimiseks Lasnamäe linnaosa. Juuni lõpus esitati ligi 600 inimese kohta järelpärimine, kellest 65 varjasid tulusid.

Juhataja asetäitja Eike Tivase sõnul leidub enam pettureid pikaajaliste töötute ja üliõpilaste seas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing